دانشگاه فرهنگیان می تواند همه نیازهای آموزش و پرورش را تامین کند

وی اظهارداشت: در زمان جنگ  ۷۵۰۰ دانشجوی شهید داشتیم که تعداد ۱۷۰۰ شهید از دانشگاه فرهنگیان بود در حالی که فقط چهار درصد جمعیت کشور را دانشجویان تشکیل می دادند. 

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

در این جلسه در مورد افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و بررسی موضوع تاسیس پردیس فرهنگیان در شهرستان تاکستان و احداث  ۱۰ هزار مترمربع فضای آموزشی توسط خیرین تبادل نظر شد. 

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ شورای آموزش و پرورش استان قزوین به ریاست کبیری معاون سیاسی استانداری و با حضور مهدی رجحانی معاون عمرانی، رجب رحمانی رئیس مجمع نمایندگان استان و ساهکالی مرادی مدیرکل آموزش و پرورش استان روز شنبه در قزوین تشکیل شد. 

مشهدی افزود: حدود ۴۰ درصد نمایندگان مجلس از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان هستند لذا انتظار می رود به این مرکز توجه ویژه ای شود.

وی تصریح کرد: با واگذاری این مجموعه می توانیم سالانه ۶۰۰ دانشجوی دیگر را در دانشگاه فرهنگیان جذب کنیم. 

وی گفت: در مقاطعی برای جذب ۲۰ هزار دانشجو برنامه ریزی شد در حالی که ظرفیت آن یک صد و پنجاه هزار نفر است و هر زمان با کمبودهایی مواجه شدیم. 

این مدیر فرهنگی یادآور شد: یکی از بزرگترین ساختمانهای آموزش و پرورش در قزوین بعنوان مجموعه رفاهی تربیت معلم از این دانشگاه منفک شده که اگر در اختیار دانشگاه قرار گیرد می توانیم خوابگاه خواهران را تکمیل کرده و بخشی از نیازها را جبران کنیم. 


آیا این خبر مفید بود؟

انتهای پیام

رئیس دانشگاه فرهنگیان قزوین افزود: در دولت خاتمی سالی ۴ هزار نفر جذب دانشگاه فرهنگیان شدند و این مرکز به سمت تعطیلی رفت و رویکرد متولیان این بود از نخبگان بخش های دیگر برای کادر معلمی جذب شودکه در دولت نهم و دهم این تعداد به ۲۲ هزار نفر رسید ( جذب در تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان) و در دولت روحانی مجددا جذب دانشجو به ۶ هزار نفر کاهش یافت و باز هم رکود زیادی در آن ایجاد شد. 

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان قزوین یادآورشد: پس از حضور مقام رهیری در دانشگاه فرهنگیان خوشبختانه شرایط فرق کرد و با تاکید ایشان امروز توانسته ایم ۱۱۵ هزار دانشجو جذب کنیم که بسیار امیدواریم  نیازهای ۴ سال آینده تامین شود. 

حمیدرضا مشهدی در این جلسه گفت: جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در سالهای گذشته همواره با نگاه دولتی و متاثر از دولتها بوده لذا در ادوار مختلف دچار چالش و نوسان در جذب دانشجو شده است. 

image_2022_10_15-18_26_18_301_HRA

مشهدی تصریح کرد: برای بررسی واگذاری ساختمان نیمه تمام دانشگاه آزاد تاکستان به مساحت ۲۰ هکتار و زیربنای ۱۶ هزار مترمربع که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد آمادگی داریم.

image_2022_10_15-18_23_53_554_cqQ