درامد ۹ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومانی قوه قضائیه به نفع دولت

وی افزود: در رابطه با خودروهای مرتبط با پرونده ایرتویا نیز تنها ۴۰ دستگاه خودرو در پارکینگ ها باقی مانده است که پرونده این خودروها در دادگاه کیفری استان تهران در حال رسیدگی است و به محض دادن نیابت از سوی دادگاه، خودروها به صاحبان آنها تحویل داده خواهد شد.

مهرانگیز بیان کرد: همچنین در زمان سفر رئیس دستگاه قضا به استان بوشهر ۹۷۶ دستگاه خودروی سبک در پارکینگ های استان بلاتکلیف باقی مانده بود که ۸۷۰ دستگاه از این خودروها مربوط به خودروهای ثبت سفارش شده و ۱۰۶ دستگاه نیز مربوط به پرونده ایرتویا بودند که در حال حاضر در مورد خودروهای ثبت سفارش شده تنها ۱۳ دستگاه خودرو در پارکینگ ها باقی مانده است که در مرحله فروش قرار دارند.

در جریان بازدید رئیس قوه قضائیه از منطقه ویژه اقتصادی بوشهر، وضعیت ۳۰ کانتینر بلاتکلیف در این منطقه ویژه اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت، کانتینرهایی که در جریان انبارگردانی‌های اداره بنادر و دریانوردی بوشهر کشف شده بودند اما سابقه و اطلاعاتی از این کانتینرها در هیچکدام از سامانه‌‎های اداره بنادر و دریانوردی بوشهر وجود نداشت، علاوه بر این، طبق استعلام از یکی از شرکت‌های مالک این کانتینرها، آنها نیز از محتوای داخل این کانتینرها اظهار بی‌اطلاعی کرده بودند. 

وی ادامه داد: در رابطه با تعیین تکلیف کانتینرهای کالا در گمرکات که سال‌ها بلاتکلیف بودند اقدامات زیادی انجام شده است و در حال حاضر تمام موارد تعیین تکلیف شده‌اند و کالای بلاتکلیف که تعیین تکلیف نشده باشد در گمرکات و انبارهای اموال تملیکی استان وجود ندارد.

بخوانید:  بازگشت رحمتی به اصفهان/ جدال جان سخت‌ها در کرمان

رئیس دستگاه قضا در جریان این بازدید میدانی، با دستور شکستن پلمب برخی از این کانتینرها که از دهه ۸۰ تاکنون بلاتکلیف بودند، نسبت به انجام اقدامات قانونی برای تعیین تکلیف آنها دستورهای مقتضی را صادر کرد.

وی تصریح کرد: درامد اداره کل تعزیرات استان حدود ۱۰۰ میلیارد تومان براورد شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا، مهرانگیز رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به بازدید از انبارهای اموال تملیکی استان به منظور تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارها اظهار کرد: پس از سفر رئیس قوه قضائیه در مرداد ماه امسال به استان بوشهر و بازدید از انبارهای اموال تملیکی استان، دستوراتی را در خصوص تعیین تکلیف خودروهای دپو شده در پارکینگ‌ها و کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی صادر کرد.


آیا این خبر مفید بود؟

رئیس قوه قضائیه در هنگام بازدید از این بخش به گفتگوی مستقیم و بی‌واسطه با صاحبان این ماشین‌آلات پرداخت و در راستای رفع مشکلات و مسائل آنها دستورات مقتضی را صادر کرد.

براساس این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه، ۵ مرداد ماه در سفر به استان بوشهر با حضور در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر، در بازدیدی چهارساعت و نیمه وضعیت این منطقه اقتصادی را از حیث فرآیندهای مختلف ناظر بر ورود و خروج کالاها و نگهداری آنها، مورد نظارت، بررسی و ارزیابی قرار داد.

در ادامه بازدید از انبارهای گمرک بوشهر، از بخش نگهداری ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی در این گمرک بازدید به عمل آورد؛ بیش از ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین ویژه راه‌سازی که مستعمل شده بودند در این بخش نگهداری می‌شد که مشکل ترخیص آنها نیز ناظر بر عدم برخورداری از مجوز«کمیسیون ماده یک آیین‌نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات در راستای حمایت از تولید» بود.

بخوانید:  پیام تبریک وزارت ورزش و جوانان درپی قهرمانی فرنگی‌کاران ایران در مسابقات جهانی زاگرب

رئیس کل دادگستری استان بوشهر تصریح کرد: درامد سازمان اموال تملیکی استان از فروش کالا حدود ۳ هزار میلیارد تومان بود و درامد گمرکات استان نیز از ابتدای سال حدود ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

رئیس دستگاه قضا در ادامه بازدید از انبارهای گمرک بوشهر از بخش نگهداری خودروهای لوکس این گمرک بازدید به عمل آورد؛ در این بخش بالغ بر ۹۷۶ دستگاه خودروی لوکس وجود داشت که ۲۲ دستگاه از آنها متروکه شده بودند و فقط ۹۰ دستگاه از آنها به سازمان اموال تملیکی گزارش شده بودند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر بیان کرد: ۳۰۱ خودروی سنگین راهسازی چندین سال در پارکینگ‌های استان وجود داشت که با دستور رئیس قوه قضاییه به سرعت تعیین تکلیف شدند و از طریق مزایده فروخته شدند و در حال حاضر فقط ۳۰ دستگاه خودروی سنگین باقی مانده‌اند که در فرایند فروش و برگزاری مزایده قرار دارند.

مهرانگیز افزود: همچنین در مورد ۳ هزار پرونده رسوبی موجود در اداره کل تعزیرات استان طی جلساتی که با مدیران اداره کل تعزیرات استان، سازمان بنادر و گمرکات و اموال تملیکی برگزار شد به تمام پرونده‌های رسوبی رسیدگی شد و در حال حاضر فقط ۱۰۰ پرونده جاری در اداره کل تعزیرات استان در حال رسیدگی است.

انتهای پیام/

بخوانید:  پیشرفت ۴۶ درصدی پروژه فاضلاب کرمان