درخواست استاندار کهگیلویه و بویر احمد از بانک‌ها / دانشگاه‌ها برای احداث خوابگاه متاهلی پای کار باشند

احمدزاده در ادامه از همکاری خوب جهاد کشاورزی در واگذاری اراضی درجه سوم و چهارم کشاورزی به طرح نهضت ملی مسکن قدردانی کرد و گفت: با دفتر نهاد ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی مکاتبه می‌کنیم تا از سازمان جهاد کشاورزی استان تقدیر شود.

وی با بیان اینکه مشکل زمین در یاسوج را با وزیر کشور مطرح کردیم و خواستار چاره‌اندیشی در این خصوص شدیم، گفت: تمام زمین‌هایی که معارض ندارند و قابلیت الحاق به شهر را دارند سریعا ملحق شوند.1009307568_43882310

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛سید علی احمدزاده در نشست شورای مسکن در خصوص واگذاری ۳.۵ هکتار از اراضی حاشیه رودخانه بشار برای احداث طرح نهضت ملی مسکن مدیران را به دوری از افراط و تفریط توصیه کرد و گفت: در سفر دور دوم دولت به استان به دنبال جذب اعتبار برای زیباسازی بستر رودخانه بشار و جذب گردشگر هستیم.

استاندار با بیان اینکه هیات بازرسی مورد تاکید رئیس جمهور به زودی وارد استان می‌شوند و از بانک‌ها هم بازدیدی خواهند داشت، گفت: بانک‌ها طی یکی دو هفته آینده پرداخت تسهیلات واحدهای خود مالکی را تسریع دهند.

احمدزاده خواستار همکاری بیشتر بانک‌ها در طرح نهضتی ملی مسکن شد و گفت: جلسات شورای مسکن به ریاست رئیس جمهور برگزار می‌شود و تعهد شده با هر مدیری که در طرح نهضت ملی کوتاهی کند برخورد شود که نمی‌خواهیم مدیران استان در زمره این مدیران باشند.

انتهای پیام

احمدزاده خاطرنشان کرد: پروژه‌هایی که قرار است در سفر رئیس جمهور کلنگ‌زنی شوند معطل سفر نمانند و روند ساخت خود را طی کنند، چرا که سفر رئیس جمهور به استان برای اواخر خرداد و اوایل تیرماه برنامه‌ریزی شده است.

بخوانید:  تجلیل از بانوان تاثیرگذار در ورزش زنان

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

وی با بیان اینکه به بانک‌ها سر می‌زنم و اگر مشکلی وجود داشته باشد برای رفع آن رایزنی می‌کنم، افزود: مدیران دولتی پای کار هستند مدیران بانک‌ها هم پای کار بیایند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار تعیین تکلیف زمین‌هایی که قابلیت کشاورزی ندارند  شد.

وی عنوان کرد: بانک‌ها نشستی با معاون عمرانی استانداری و مدیرکل راه و شهرسازی برگزار و در صورتی که برای پرداخت تسهیلات واحدهای خودمالکی با مشکل مواجه هستند اطلاع دهند.

وی از سفر یکی از معاونین رئیس جمهور و هیات همراه به استان جهت ارزیابی عملکرد مدیران، بازدید از پروژه‌های کلنگ‌زنی و طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: مدیران آماده بازید سرزده باشند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای گچساران و دهدشت  که با مشکل زمین مواجه نیستند تسریع شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۵۲ درصد متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در شهر یاسوج هستند و با مشکل زمین در این شهر مواجهیم، افزود: از معاون عمرانی استانداری می‌خواهم در خصوص اراضی رودخانه بشار محتاط باشند و از هر کاری که حاشیه بشار را نازیبا می‌کند بپرهیزند چرا که به پروژه‌های گردشگری برای آینده مرکز استان نیازمندیم.

استاندار با اشاره به ۶ هزار و ۱۹۳ واحد خودمالکی طرح نهضت ملی مسکن که به گفته مدیرکل راه و شهرسازی فقط ۸۴۴ واحد انعقاد قرار داد شده، گفت: عدم همکاری بانک‌ها مغایر با برنامه دولت است و در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلایه‌ها از بانک‌های زیر مجموعه این وزارتخانه داشتیم.1002943461_43882313

بخوانید:  این زنان اجساد مردگان را می‌خورند!+ تصاویر

 

در ادامه نشست شورای مسکن تقاضای دانشگاه علوم پزشکی برای ساخت ۴۷۰ واحد خوابگاه متاهلی و ۱۴۰ واحد دانشگاه یاسوج مطرح شد که دکتر احمدزاده با بیان اینکه سایر دانشگاه‌ها برای ساخت خوابگاه متاهلی پای کار بیایند، گفت: در راستای افزایش آمار ازدواج و جوانی جمعیت دانشگاه‌هایی که قصد احداث هر تعداد خوابگاه متاهلی را داشته باشند با واگذاری امکانات و خدمات رایگان آب، برق و گاز مورد حمایت قرار می‌دهیم.

گفتنی است در نشست شورای مسکن واگذاری ۱۵ هکتار از اراضی راه و شهرسازی در شهرک ولایت یاسوج برای طرح نهضت ملی مسکن مصوب شد.1004881751_43882318


آیا این خبر مفید بود؟

احمدزاده به ارائه بسته‌های تشویقی در بافت فرسوده پرداخت و گفت: در معابر زیر ۱۰ متر یک طبقه تشویفی اضافه می‌شود و اگر سه طبقه باشد پروانه چهار طبقه‌ صادر می‌شود و در معابر بالاتر از ۱۰ متر دو طبقه تشویقی افزوده می‌شود.

وی همچنین از واگذاری ۵ هکتار از اراضی بنیاد مسکن در مارگون به طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و یادآور شد: طرح نهضت ملی در مارگون عملیاتی شود.