درد معلولین معلولیت نیست تبعیض است/ کم لطفی دستگاه های موظف نسبت به قشر معلولین

آریا تصریح کرد : در ۸ ماهه امسال رشد ۱۱ هزار درصدی مشارکت مردمی را نسبت به سال قبل داشتیم. در بسیاری موارد شاهد تغییر و تحول هستیم، برخی دستگاه هایی که وظیفه ای ندارند می بینیم که پای کار هستند، می بینیم سردار خرمدل و حکمتیان پا به پای ما درگیر رساندن بسته معیشتی به معلولان هستند.

محمدکریم آریا ، مدیرکل اداره بهزیستی استان با اشاره به اینکه «در یک استان کم برخوردار، سازمان بهزیستی با مشکلات و سختی کار بسیار بالا مواجه است» ، افزود: دوست داریم این موضوع تفهیم شود که سازمان بهزیستی یک سازمان تسهیل گر است، اما برخی دستگاه ها که وظایفی نسبت به این قشر از جامعه دارند نسبت به جامعه هدف ما کم لطفی می کنند.


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

مدیرکل بهزیستی استان عنوان کرد : در حوزه اشتغال از دستگاه ها انتظار می رود با جامعه هدف ما همراهی بیشتری داشته باشند، در برنامه های توسعه ای کشور قوانین بسیار خوبی وضع شده ولی متاسفانه برخی دستگاه ها نسبت به اجرای قوانین سهل انگاری دارند.

انتهای پیام/

مدیرکل بهزیستی استان ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین خاطرنشان کرد: دکتر هدایت‌خواه بدون اینکه وظیفه ای داشته باشند ولی همه مجموعه های زیرنظر بهزیستی را می شناسند و سرزنی می کنند در حالی که هیچ وظیفه ای ندارند.

آریا مدیرکل اداره بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک روز جهانی معلول، گفت: در روزی که به نام معلولان است ، حضور عزیزانی که وزن و عیار یک مملکت هستند و در این برنامه حضور پیدا کردند نشان از دغدغه این افراد دارد.

بخوانید:  ۶۰ درصد ایثارگران نتوانسته اند از خدمات قانونی مسکن استفاده کنند

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد ؛ صبح امروز ۱۳ آذرماه با حضور مدیرکل بهزیستی استان، نماینده ولی فقیه در استان، فرمانده سپاه فتح استان، مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان، فرمانده نیروی انتظامی استان جشن روز معلولین برگزار شد.

وی افزود: صفر تا صد کارهای این جشن را به معلولین سپرده ایم و آنها نیز توانایی انجام کار را دارند، ولی درد معلولین درد معلولیت نیست، درد معلولین بخاطر تبعیض در جامعه است، نگاه برخی افرادی است که به توانایی معلولین اعتقادی ندارند.

مدیرکل اداره بهزیستی استان با بیان اینکه چرا بسیاری از دستگاه ها ترک فعل می کنند و دستگاه های نظارتی این موضوع را پیگیری نمی کنند ، گفت: ما میراث دار صدها هزار جانباز از جنگ 8 ساله هستیم و معلولان زیادی داریم چرا باید بر سر مبلمان شهری ویژه معلولین با دستگاه های متولی که وظیفه ذاتی نسبت به این موضوع دارند چانه زنی کنیم.

آریا ، مدیرکل اداره بهزیستی استان ادامه داد: ۳۰ درصد افزایش مستمری در افراد تحت پوشش بهزیستی داشتیم که ماهیانه حدود ۵۰۰ هزار تومان مستمری دریافت می کنند و این رقم گرهی از مشکلات آنها باز نمی شود.

حجت الاسلام سیدنصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان نیز گفت: معلولیت محدودیت نیست، اگر افراد معلولیت دارند ولی خداوند قدرت دیگری به او می دهد، گاهی دست را از کسی می گیرد ولی همت عالی به او می دهد.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: شما یک جامعه توانمند هستید و ظرفیت خوبی برای رشد در عرصه های مختلف دارید؛ در اشتغال، تولید، کارافرینی، حوزه های دینی و مذهبی، حوزه تحصیلی ظرفیت رشد دارید.