درمان سرطان با اسکنر ناخن

در همین راستا Leuko یک راه حل غیرتهاجمی ابداع کرد که به بیماران اجازه می‌دهد تعداد گلبول‌های سفید خون را در دفعات بیشتری اندازه بگیرند و در نتیجه دوز شیمی درمانی با دقت بیشتری تعیین می‌شود.

بیماران مبتلا به سرطان تقریبا هر ۲۱ روز یک بار باید تحت شیمی درمانی قرار گیرند و همین امر تعداد گلبول‌های سفید خون را کاهش و آن‌ها را در معرض ابتلا به عفونت‌ها قرار می‌دهد.

آزمایشگاه Leuko چند سال پیش در کنسرسیوم مادرید-MIT M+ Vision (MIT linQ) ایجاد شد. این بنیان با اتصال محققان با دانشکده MIT برای رسیدگی به شکاف‌های مهم زمینه سرطان از کارآفرینی پزشکی پشتیبانی می‌کند.

بنیانگذاران Leuko بر روی چالش بزرگ نظارت بر گلبول‌های سفید در خون تمرکز کردند. برای این منظور هم اکنون از روش خون گیری استفاده می‌شود که البته ایده آل نیست.

مویرگ‌های پایه ناخن به قدری باریک و نزدیک به پوست هستند که گلبول‌های سفید خون باید یکی یکی از آن عبور کنند و تشخیص آنها را آسان‌تر می‌کند.

ابزار ابداع شده که شبیه یک اسکنر اثر انگشت است و Point Check نام دارد، یک دستگاه اپتیکی است و می‌تواند زیر پوست را بررسی و تعداد گلبول‌های سفید خون را هنگام گذر آنها از جلوی یک لنز مینیاتوری اندازه بگیرد.

انتهای پیام/منبع

دانشگاه ام آی تی اعلام کرد هرچند این دستگاه نمی‌تواند شمارش دقیقی را ارائه دهد، اما می‌تواند تعیین کند که آیا تعداد گلبول‌های سفید بیمار از آستانه خطرناک ۵۰۰ نوتروفیل (رایج‌ترین نوع گلبول‌های سفید خون) بالاتر یا پایین‌تر است.

بخوانید:  مدیریت و کادرفنی استقلال به اختلافات پایان دهند

گونزالس طی بازدید‌های کلینیکی متوجه شد بسیاری از بیماران می‌توانند دوز بالاتری از شیمی درمانی را تحمل کنند و همین امر او را به سمت برنامه نوآوری مراقبت‌های سلامتی MIT linQ سوق داد.

کارلوس کاسترو گونزالس یکی از بنیانگذاران Leuko در این باره می‌گوید: از هر ۶ بیمار سرطانی که تحت شیمی درمانی قرار می‌گیرند، یک نفر دچار عفونت می‌شود، زیرا گلبول‌های سفید خون به شدت پایین است. برخی از این عفونت‌ها به مرگ بیمار منجر می‌شوند و بسیار خطرناک هستند، زیرا به دلیل شیمی درمانی ایجاد شده اند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ به گفته پژوهشگران این روش می‌تواند تا ۵۰ درصد از بستری شدن بیماران سرطانی جلوگیری کند.

یکی دیگر از بنیان‌گذاران Leuko در این باره گفت: طبق تحقیق تخمین شده می‌شود این ابزار ۵۰ درصد از بستری شدن افراد جلوگیری کند.

Leuko تضمین دارد در آینده ابزار‌هایی برای اندازه گیر دیگر اجزای خون ابداع کند. البته دستگاه مذکور هم اکنون آزمایشی است.