دریافت مجوز جذب هزار اعضای هیات علمی برای دانشگاه های علوم پزشکی


دریافت مجوز جذب هزار اعضای هیات علمی برای دانشگاه های علوم پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت‌: در سال جاری، هزار مجوز جذب اعضای هیات علمی برای توزیع متناسب در دانشگاه های علوم پزشکی اخذ شده و تا پایان امسال موافقت مجوز جذب 3 هزار عضو هیات علمی دیگر هم بگیریم.

به گزارش خبرگزاری برنا؛  ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان این مطلب که نیروهای انسانی، مهم ترین سرمایه های کشور  هستند‌؛ اظهار کرد: حفظ و جذب نیروی انسانی جزو وظایف اصلی ما است.

وی با اشاره به اینکه افراد با رتبه های برتر در دانشگاه های علوم پزشکی کشور پذیرش می شوند، بیان کرد:  آیین نامه جذب و ارتقاء اعضای هیات علمی بازنگری شده و شاخص هایی همچون فن آوری ، آموزش ، شاگرد پروری و اهتمام به مرجعیت علمی مورد توجه قرار گرفته و بزودی برای تصویب ، تقدیم شورای انقلاب فرهنگی خواهد شد. 

 

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: ارتقاء اعضای هیئت علمی باید در مسیر پیشرفت دانشگاه های علوم پزشکی تاثیر بگذارد . 

 

باقری فرد تصریح کرد: جلسات هیات اجرایی جذب دانشگاه ها باید به صورت منظم برگزار و صلاحیت علمی و عمومی افراد نیز بر اساس شاخص ها و ضوابط  به طور دقیق بررسی شود. 

 

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: هیأت های اجرایی جذب باید صلاحیت عمومی افراد را بررسی کنند و اعضای هیات علمی متخصص، متعهد و متدین را جذب کنند.

 

معاون آموزشی وزارت بهداشت ادامه کرد: با توجه به افزایش پذیرش دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی ، تامین اعضای  هیات علمی مورد نیاز دانشگاه های علوم پزشکی و نیز سایر زیرساخت ها ضروری با جدیت  پیگیری می شود.

 

انتهای پیام/

 

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع