در اجرای سیاست های جمعیتی می توانیم رتبه نخست کشور را کسب کنیم

در پایان این مراسم از فعالان حوزه جوانی جمعیت تجلیل شد.

نماینده عالی دولت در استان یادآورشد: برای رفع مخاطرات این مسیر ابعاد مختلفی برنامه ریزی شده که بخشی شامل تامین الزامات آن است و برای تسهیل فرآیند فرزند آوری و ازدواج، مجلس و دولت تصمیماتی گرفته اند که در استان قزوین نیز در مسیر اجرا قرار دارد و امیدواریم تمامی آنها به نحو مطلوبی عملیاتی شود. 

photo_2023-05-17_16-23-51

محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین روز چهارشنبه در آیین اختتامیه رویداد استانی اهداء جایزه جوانی جمعیت که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: جمعیت یکی از موضوعات مهم و به روز دنیاست و بسیاری از کشورهای به ظاهر توسعه یافته در وضعیتی قرار دارند که بیشتر از ما نسبت به آسیب رسیدن به جمعیت، بالا رفتن سن مردم و کمبود نیروی انسانی به وضعیت اضطرار رسیده اند.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

وی تصریح کرد: بخش دیگر شامل موضوعات فرهنگی است که باید در این موضوع فعالیت های بیشتری انجام داد و بانوان نیز لازم است تلاش بیشتری کنند. 


وی افزود: امروزه یکی از دلایل اصلی تسهیل گیری در پذیرش مهاجران از جوامع دیگر حتی در سطوح پایین کار موضوع کاهش جمعیت است و اگر توازن جمعیت بهم بخورد، دنیا با چالش های جدی تری روبرو خواهد شد. 

اعلایی افزود: در قزوین به عنوانی استانی که در حوزه های اقتصادی پیشرو است، عوامل کمبود نیروی انسانی درک می شود و این مسیر می تواند در آینده برای واحدهای صنعتی چالش های مختلفی ایجاد کند که برای آن تدبیری خواهد شد.

بخوانید:  افتخارآفرینان فستیوال تئاتر صحرایی تونس تجلیل شدند


|

اعلایی: در اجرای سیاست های جمعیتی می توانیم رتبه نخست کشور را کسب کنیم

اعلایی گفت: در دانش اقتصاد، تولید به عواملی چون سرمایه، نیروی انسانی و تکنولوژی بستگی دارد و در کنار هم قرار گرفتن این سه عامل برای تولید الزامی است، اما عامل انسانی از همه مهمتر است.


تجلیل

منبع

استاندار قزوین اضافه کرد: جوامع به شرط برخورداری از نیروی انسانی می توانند در تولید، امنیت، سیاست، فرهنگ و بسیاری از موضوعات دیگر پیشرو باشند و در این میان باوری، برای چالش های جمعیتی یک واقعیت علمی است که باید برای آن تدبیر می شد. 

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا از قزوین؛ آیین اختتامیه رویداد استانی اهداء جایزه جوانی جمعیت روز چهارشنبه با حضور آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، محمدمهدی اعلایی استاندار، فاطمه محمد بیگی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران استانی و فعالان حوزه جوانی جمعیت در استانداری برگزار شد. 

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف