در دولت سیزدهم بیشترین حمایت از ورزش صورت گرفتبه گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ نشست مشترک روسا، نواب رئیس هیئت های ورزشی استان قزوین عصر سه شنبه با حضور عباس کاظمی معاون سیاسی امنیتی استانداری، عباس علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان استان و جمعی از روسای هیئت ها در سالن باغستان قزوین برگزار شد.

عباس علایی مقدم در این نشست اظهارداشت: از تلاش روسای هیئت های ورزشی تشکر می کنیم که سال پر افتخاری را برای استان رقم زدند و تحول آفرین شدند.

وی افزود: در شهریور ماه ورزشکاران به المپیک اعزام می شوند و خوشبختانه تاکنون دو ورودی المپیک را توسط مصطفی جوادی در وزنه برداری و مهران برخورداری در تکواندو کسب کردیم و اگر رضا علیپور هم در سنگ نوردی رکورد قبلی را ثبت کند می توانیم شاهد کسب سهمیه سوم این رویداد مهم باشیم و افتخارآفرین شویم.

علایی مقدم بیان کرد: همچنیم محمدرضا خیرخواه از قزوین به عنوان سرمربی تیم ژیمناستیک و در تیراندازی هم مجید نظامی بعنوان داور اعزام می شود و در مجموع احتمالا ۸ نفر اعزام می شوند.

وی گفت: مسابقات المپیک اوج ورزش برای هر ورزشکار است و برگ زرینی محسوب می شود که می تواند مدال های رنگارنگی نصیب کشور کند و خوشبختانه در بازی های آسیایی گذشته هم ورزشکاران استان قزوین بخوبی درخشیدند که جای تشکر دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین یادآورشد: برای امسال هم ستاد بازی های آسیایی در استان فعال شده و باید جوانانی که می توانند وارد تیم ملی شوند را حمایت کنیم و دراین راستا برای آمادگی ورزشکاران همه امکانات خود مانند استخر و سالن بدنسازی را در اختیار قرار می دهیم تا شرایط تمرینات مناسب مهیا شود.

بخوانید:  نقش ویتامین D در کاهش افسردگی

هدف گذاری اعزام  ۲۴ ورزشکار و مربی و داور به رقابتی های آسیایی 

علایی مقدم افزود: در مسابقات آسیایی این دوره تعداد ۱۷ نفر به رقابت های آسیایی اعزام شدند و هدف گذاری ما برای دوره آینده حدود  ۲۴ نفر است که امیدواریم به آن دست یابیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین اظهارداشت: برای المپیکی شدن ورزشکاران بایستی ورزشکاران ما به مسابقات ملی، آسیایی و جهانی اعزام شوند تا با کسب تجربه زمینه المپیکی شدن آنها نیز فراهم شود.

علایی مقدم اضافه کرد: از همین امروز باید جایگزینی برای ورزشکاران المپیکی خود مانند مهران برخورداری، مصطفی جوادی و انشالله رضا علیپور جایگزین تعریف ک‌نیم که این کار در صورت حمایت از جوانان محقق می شود.

ساماندهی ۱۲۰ هزار ورزشکار بیمه شده هدف گذاری شده است

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین یادآورشد: با اقدامات انجام شده تعداد بیمه شدگان استان را از از ۴۰ هزار نفر به ۹۰ هزار نفر رساندیم و در بخش بانوان در رده دوم و در مردان در رده سوم کشور هستیم و هدف گذاری کرده ایم تا تعداد بیمه شدگان استان به ۱۲۰ هزار نفر برسیم.

علایی مقدم تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف باید ورزش در سبد خانوار قرار گیرد و اوقات فراغت جدی گرفته شود و فضاهای ورزشی نیز برای پذیرش ورزشکاران مهیا شود.

این مدیر ورزشی اظهارداشت: تعداد بیمه شدگان بسیار اهمیت دارد و با افتخار اعلام می کنیم که اکثر اماکن ورزشی ما در اجاره و تحویل هیت های ورزشی استان است و هیئت ها تصمیم می گیرند که سالن در اختیار ورزشکاران باشد و با این کار امکان ورزش ارزان و آسان برای همگان را فراهم کرده ایم که این رویکرد به توسعه ورزش نیز کمک کرده است.

بخوانید:  تلاش‌های مدیرعامل جدید باشگاه؛ حس مسئولیت‌پذیری تک‌تکِ اعضای تیم مس را بالا برده است

علایی مقدم گفت: در ورزش بدنبال درآمدزایی نیستیم بلکه توسعه ورزش مهمترین رویکرد ما در اداره کل ورزش و جوانان است و با این کار نگهداری از تاسیسات هم بر عهده هیئت های ورزشی است که دستاوردهای خوبی داشته است.

وی اظهارداشت: نظارت بر باشگاههای خصوصی و کنترل رعایت حجاب و عفاف و استفاده از مکمل های غذایی با دقت انجام می شود.

علایی مقدم اضافه کرد: برگزاری مجامع هیئت های ورزشی، حفظ استقلال هیئت ها، ارتباط با ادارات ورزش شهرستانها، و اعزام عادلانه ورزشکاران به رقابتهای مهم باید در دستور کار همه روسای هیئت ها قرار گیرد.

بیشترین کمک به ورزش در دولت سیزدهم انجام شد

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین در ادامه از افزایش اعتبارات هیئت های ورزشی خبرداد و اظهارداشت: در دولت سیزدهم برای اولین بار کمک بلاعوض خوبی صورت گرفت و ۱۶ میلیارد تومان در فصل ۵ اختصاص یافت که به سمن ها هم کمک شد که ارزشمند بود.

علایی مقدم بیان کرد: در شورای ورزش رئیس جمهور شهید حضور یافت و دستور تهیه آمایش سرزمین را صادر کرد و با نگاه ویژه دولت به ورزش شاهد تجلیل از ورزشکاران مدال آور آسیایی و دیدار با رهبری بودیم .

کسانی که مجامع سالانه برگزار نکرده اند باید بدانند تکایف قانونی دارند تا اعتبار مالی و تراز مالی بسته شود و تقویم سالانه مورد تایید قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۷ هیئت ورزشی در استان با سرپرستی اداره می شود که تایید صلاحیت نانزدها انجام شده و تلاش می کنیم هیچ هییتی بدون رئئیس اداره نشود.

بخوانید:  مروری جامع بر روند ساخت پنیر سفید

علایی مقدم از همکاری صمیمانه استاندار، فرمانداران و روسای هیئت های ورزشی در اعتلای رشته های ورزشی تشکر و قدردانی کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین یادآورشد: شش پروژه ورزشی در استان آماده بهره برداری شده که بزودی افتتاح می شود.

انتهای پیاممنبع