در رویداد«تانا» 63 تفاهم نامه به ارزش 10 میلیارد تومان امضا شد

معاون فنآوری پارک علم و فنآوری قزوین یادآورشد: در پایان این رویداد توانستیم در مجموع 173 نیاز راشناسایی  کنیم و 96 فنآور پاسخگوی آن شدند و 12 تور از نمایشگاه دیدن کردند و 96 تفاهم نامه نیز امضا شد.

وی افزود: محورهای مهم این رویداد شامل: حوزه های کشاورزی، صنایع شوینده و شیمیایی، صنایع خلاق، پردازش تصویر و اتوماسیون، عرصه اولویت های پژوهشی ارگانهای دولتی و صنعت لوازم خانگی بود.

پرویز اسدی معاون فناوری پارک علم و فناوری قزوین با ارائه گزارشی از برگزاری همایش تانا در قزوین اظهارداشت: در این همایش که با عنوان توسعه و ارتقای زیست  بوم ونوآوری استانها برگزار شد بیش از 60 نوع نیاز را در گام اول شناسایی کردیم.

انتهای پیام

وی افزود: این رویداد در راستای شناسایی و حل مشکلات بخش صنعت و کشاورزی و حوزه های مرتبط با کمک شرکت های دانش بنیان و واحدهای فنآوربرگزار شد و مورد استقبال قرار گرفت.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


منبع

اسدی اظهارداشت: هفت پنل تخصصی و پیش رویداد نیز در این همایش برگزار شد و 165 نفر ساعت جلسه رو در رو تشکیل شد و در پایان این رویداد توانستیم 65 تفاهم نامه به ارزش 10 میلیارد تومان را امضا کنیم.

اسدی تصریح کرد: بدون تردید شرکت های دانش بنیان در بسیاری از موارد می توانند گره گشای مشکلات بخش های صنعت و تولید کشور باشند و در صورت بسترسازی برای ارتباط دانشگاه و شرکت های دانش بنیان و صنایع می توان به دستاوردهای خوبی رسید.

بخوانید:  افتتاح ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه در سنندج

333221

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ چهارمین جلسه ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان با حضور اعلایی استاندار، روسای دانشگاهها و پارک علم و فناوری و مدیران صنعتی و دستگاههای اجرایی در سالن شهید سلیمانی استانداری برگزار شد.

معاون فنآوری پارک علم و فناوری قزوین بیان کرد: با تجربه برخی استانها در برگزاری رویدادهای بزرگ فنآوری و نمایشگاهی پیشنهاد می کنیم میزبان یک رویداد مهم فنآوری و نمایشگاهی به نام «مینوتکس» در قزوین باشیم و بتدریج آن را به یک رویداد ملی و برند تبدیل کنیم.

در این نشست ضمن استقبال استاندار قزوین از برگزاری این رویداد فنآورانه مقرر شد در جلسات کارشناسی برای انتخاب نام این رویداد و محورهای مورد نظر و نحوه برگزاری و شرکت کنندگان به جمع بندی نهایی رسیده و گزارش کاملی از آن ارائه شود.

این مسئول بیان کرد: منظور از «تانا» در واقع توسعه اکوسیستم نوآوری استان است و تلاش شد با بهره گیری از ظرفیت جوانان خلاق و فعال در شرکت های دانش بنیان و واحدهای فنآور برای گره گشایی از مشکلات صنعت اقدام شود. 

212122

اسدی گفت: یک نمایشگاه نیز در حاشیه این رویداد با مشارکت 10 دستگاه اجرایی برپا شد که 70 نوع نیاز را شناسایی و در نمایشگاه به شرکتهای دانش بنیان ارائه کردیم تا راهکارهایی برای حل آن پیدا کنند.

پیشنهاد برگزاری رویداد «مینوتکس» در قزوین 


آیا این خبر مفید بود؟