در زمینه ارتقای رسیدگی های قضایی، اجرای قانون و حمایت از حقوق بشر آمادگی تبادل تجربیات با هند وجود دارد

رییس دیوان عالی هند نیز با اشاره با اشتراکات فرهنگی هند و ایران و  اهمیت مسلمانان در هند رابطه دوستی بسیار عمیق میان دو ملت ایران و هند ، از حضور هیات جمهوری اسلامی ایران در هندوستان ابراز خرسندی کرد و ضمن استقبال از پیشنهاد همکاری جمهوری اسلامی ایران گفت: در دستگاه قضایی  هند تلاش می شود حقوق جامعه مسلمان همانند پیروان سایر ادیان  ، با بی طرفی کامل  تضمین شود .

مصدق افزود : سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران حمایت از مظلومین در سراسر جهان صرفا بر اساس انسان بودن آنهاست و از هند به عنوان یک کشور قدرتمند و دومین کشور پرجمعیت جهان انتظار داریم در این خصوص با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند .

منبع

در پایان این نشست، دو طرف بر تعمیق همکاری های قضایی دو جانبه تاکید کردند.


انتهای پیام/

به گزارش خبرگزاری برنا، معاون اول قوه قضاییه در دیدار با رییس دیوان عالی کشور هند ضمن ابراز خرسندی از عضویت  جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری های شانگهای،  بر آمادگی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران به منظور همکاری با دستگاه قضایی هند در زمینه های مختلف اجرای  قانون و عدالت از جمله حمایت  از حقوق بشر تاکید کرد. 


|

در ادامه این دیدار که با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه و  در فضایی بسیار دوستانه برگزار شد ، رییس دیوان  عالی هند سوالاتی را در خصوص ساختار و تشکیلات قضایی جمهوری اسلامی  ایران مطرح کرد که معاون اول قوه قضاییه به سوالات ایشان پاسخ داد.

بخوانید:  افتتاح اجلاسیه ۲۶۱ شهید شهرستان لامرد فارس

مصدق: در زمینه ارتقای رسیدگی های قضایی،  اجرای قانون و حمایت از حقوق بشر آمادگی تبادل تجربیات با هند وجود دارد

در ادامه این دیدار دو طرف در خصوص موضوعات مختلف قضایی دو کشور از جمله شیوه رسیدگی ها ، نحوه جذب و ارتقای قضات ،ساختارهای محلی و ملی  قضایی و صلاحیت های مراجع قضایی مختلف در دو کشور بحث و بررسی کردند.