در هشتمین نشست صمیمی اصحاب رسانه و فعالین مجازی با مدیرکل اطلاعات آذربایجان غربی مطرح شد؛خبرنگاران میدان‌دار تبیین واقعیت‌ها و اقتدار جمهوری اسلامی باشند

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

مدیرکل اطلاعات استان با اشاره به اینکه افراد دستگیر شده در سطوح مختلفی در اغتشاشات نقش داشته‌اند عنوان کرد با آن دسته از افرادی که رهبری اغتشاشات را بر عهده دارند برخورد جدی باید صورت گیرد چرا که اینها امنیت جان، مال و موجودیت کشورمان را تهدید می‌کنند.

نوعی از خبرنگاران خواست میدان‌دار تبیین واقعیت‌ها و اقتدار جمهودی اسلامی باشند. او گفت اگر از خاستگاه ناراحتی و اعتراض مردم به نفع دشمنان نظام و با هدف اغتشاش و ناامنی، سوء استفاده شود، باید با آن مقابله کرد.

این مقام امنیتی، اصحاب رسانه را به ضرورت هوشیاری و تحلیل دقیق وقایع توجه داد و با تبیین ویژگیهای “روایات اول” از وقایع، که عمدتا بر پایه داده‌های ناقص یا نادرست شکل می‌گیرند و خوراک رسانه‌های معاند است، از رسانه‌ها خواست، در بررسی روایت اول و انطباق آن با واقعیات دقت و وسواس بیشتری به خرج داده و روایات دوم را در فضایی غیر احساسی، منطقی و مبتنی بر واقعیات مستدل شکل دهند تا به کاهش التهاب جامعه کمک شود.

وی فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین را خاطرنشان کرده و خطاب به فعالین رسانه اظهار داشت: اگر در درستی روایتهای به یقین رسیدید، باید به جهاد تبیین بپردازید و خروجی مجاهدت شما در کف خیابانها خودش را نشان دهد.

 

مقام عالی امنیتی استان با اشاره به اینکه پرونده اتهامات شهرداری ارومیه ۷۰ زونکن است، گفت که با اتمام تحقیقات، روند رسیدگی و صدور کیفرخواستها، دادگاه متهمان این پرونده آغاز شده و احکام آنها صادر خواهد شد.

بخوانید:  ایران دوباره تهدید شد؛ یا برجام با شرایط آمریکا یا انزوا؟!

انتهای پیام

خبرنگار: علی غیور 

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی ،وی در تشریح وجه تمایز “اعتراض”، “اغتشاش” و “تخریب اموال عمومی و اموال مردم”، مقابله با اعتراضاتی که سوی “اغتشاش” و تخریبگرانه می‌یافت را برای صیانت از امنیت مردم، ناگزیر دانست.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان غربی با ارائه گزارشی از نحوه ضربه زدن جمهوری اسلامی به مقر گروهکهای تجزیه طلب در خاک اقلیم کردستان عراق، اعلام کرد: به لطف خدا  ضربات مهلکی به گروههای ضد انقلاب داخل اقلیم وارد آمده و تحرکات آنها به شدت محدود شده است.


آیا این خبر مفید بود؟

نوعی در ادامه به برخی دستاوردهای سربازان گمنام امام زمان(عج) در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی پرداخت و برخورد با شبکه قاچاق سوخت در شمال استان، دستگیری تعدادی از مدیران و مسئولین متخلف با همکاری دستگاه قضایی را از جمله آنها برشمرد و اعلام کرد: طی روزهای آینده خبرهای خوشی از اتمام بررسی برخی پرونده‌های قضایی به اطلاع مردم عزیز خواهد رسید.