دستاورد نمایشگاه فیتور اسپانیا ۲۰۲۴ برای ایران چه بود؟

انتهای پیام/منبع

محمدحسین صوفی، مدیرعامل کانون جهانگری و اتومبیلرانی در گفت وگو با خبرنگار گردشگری خبرگزاری برنا درباره نتایج حضور ایران در نمایشگاه فیتور اسپانیا گفت: امسال چهل و چهارمین نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور در مادرید اسپانیا برگزار شد، نمایشگاهی که از قدیمی ترین، مهم‌ترین و معروف‌ترین نمایشگاه‌ها در سطح جهان به شمار می‌رود.

صوفی درباره طراحی غرفه ایران گفت: طراحی غرفه تلفیقی از سنت و مدرنیته بود واز بنا‌های تاریخی برای المان غرفه استفاده کرده بودیم، خوشبختانه تعامل خوبی بین صنوف گردشگری ایران با کشور‌های دیگر برقرارشد و قرارداد‌های خوبی هم به امضا رسید که در راستای آن، شرکت کنندگان چشم انداز خوبی برای گردشگری در بهار و تابستان سال آینده پیش بینی می‌کنند.

وی با اشاره به حضور جدی صنوف گردشگری و فعالان صنعت توریسم در این نمایشگاه، افزود: ایران امسال با شعار «ایران با شکوه» در نمایشگاه فیتور اسپانیا حاضر شد، فضایی که در اختیار داشتیم ۵۰ متربیشتر از سال گذشته بود و ۱۶ آژانس و فعال گردشگری در این رویداد شرکت کردند.

وی ادامه داد: امسال برای اولین بار از طریق دو ویدئو وال فیلم‌هایی از فضا‌های گردشگری و تاریخی ایران به نمایش گذاشتیم، شب ایرانی برگزار شد و در ملاقاتی که با رئیس کلوپ جهانگردی و اتومبلیرانی اسپانیا داشتم مقرر شد تا در آینده‌ای نزدیک رالی گردشگری ایران اسپانیا و بالعکس برگزار شود.

دستاورد نمایشگاه فیتور اسپانیا ۲۰۲۴ برای ایران    چه بود؟

مدیرعامل کانون جهانگری و اتومبیلرانی  تأکید کرد: علاوه بر این، برگزاری رالی بین ایران و هندوستان، ایران – ترکیه  – آذربایجان،  ایران – عراق – عربستان و ایران – عربستان – امارات – عمان نهایی شده که در سال ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

بخوانید:  شاگردان حسین عبدی آماده دیدار برابر عربستان

با توجه به حضور بیش از ۸ هزار شرکت‌کننده از ۱۳۱ کشور در قالب ۷۵۵ غرفه‌دار در این رویداد و پیش‌بینی بیش از ۸۶ هزار بازدیدکننده در متراژی حدود ۶۶ هزار و ۹۰۰ مترمربع، جمهوری اسلامی ایران اولین فرصت بین‌المللی خود را برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشورمان در سال ۲۰۲۴ در اختیار داشت. 

این رویداد مهم جهانی امسال از ۴ تا ۸ بهمن ماه همزمان با ۲۴ تا ۲۸ ژانویه در مادرید پایتخت اسپانیا برگزار شد و‌ همچون سال های گذشته از سوی فعالان گردشگری سراسر جهان مورد استقبال قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار گردشگری خبرگزاری برنا، امسال هم مانند سال های گذشته نمایندگانی از ایران در معروف ترین رویداد گردشگری یعنی نمایشگاه فیتور ۲۰۲۴ اسپانیا حاضر شدند تا ظرفیت های گردشگری جمهوری اسلامی را به رخ سایر کشورهای جهان بکشانند.