دستور وزیر کشور به ثبت احوال برای عملیاتی کردن احراز هویت مکانی و امضای الکترونیک

وحیدی خاطرنشان کرد: روش آمارگیری با آمارهای ثبتی متفاوت است. آمارهای ثبتی دقیق تر است همچنین به روز بوده و نیازمند هزینه بسیار نیست و برای مردم هم ایجاد مزاحمت ندارد. این کار، سازمان ثبت احوال را به یک بلوغ می‌رساند.  

وی با اشاره به رونمایی از کارت شناسایی موقت فاقدین شناسنامه گفت: امروز این اقدام انجام شده و یک مشکل چند ۱۰ ساله در حال رفع شدن است و ضعیت این افراد با این اقدام تا تعیین تکلیف نهایی مشخص می شود.

دستور وزیر کشور به ثبت احوال برای عملیاتی کردن احراز هویت مکانی و امضای الکترونیک

منبع

به گزارش خبرنگار پروه اجتماعی خبرگزاری برنا، احمد وحیدی وزیر کشور امروز (یکشنبه 13 شهریور) در مراسم افتتاح و بهره برداری از درگاه خدمات یکپارچه سازمان ثبت احوال کشور و رونمایی از کارت شناسایی موقت فاقدین شناسنامه اظهار داشت: سازمان ثبت احوال یک سازمان ریشه دار و قدیمی است و باید با گذر زمان تحولات روز آمد در خود داشته باشد تا بتواند خدمات مورد نیاز را ارائه دهد.  

وزیر کشور تاکید کرد: سازمان ثبت احوال یک سازمان ریشه ای است و داده های اصلی در این سازمان وجود دارد که تا کنون احراز هویت شخصی را برعهده داشته و باید احراز هویت حقوقی نیز در این سازمان انجام شود.  

بخوانید:  بازدید ۲ ساعته دادستان کل کشور از بازداشتگاه اغتشاشگران اخیر/ کمیته تخصصی، بازپرسی و دادیاری در زندان فشافویه مستقر می‌شود

وزیر کشور گفت: موقعیت هر فرد و احراز هویت مکانی و امضای الکترونیک باید در سامانه های سازمان ثبت احوال کشور قرار گیرد.

وی تصریح کرد: سازمان ثبت احوال باید به عنوان یک سازمان دانش بنیان و پیشرو باشدو باید مهاجرت سازمان ثبت احوال از یک سازمان ثبت احوال تمام الکترونیکی به سازمانی هوشمند انجام شود.

انتهای پیام/

وزیر کشور گفت: یکی از مشکلات ما داده‌های آماری است و بسیار اهمیت دارد که این داده‌ها دقیق و قابل استناد باشد همچنین در مورد آمارهای ثبتی کار ارزشمندی صورت گرفته است.

وحیدی گفت: موقعیت هر فرد باید در سامانه های سازمان ثبت احوال مشخص شود. احراز هویت مکانی و امضای الکترونیک نیز باید در دستور کار سازمان ثبت احوال قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

وزیر کشور ادامه داد: در شهرهایی که آمار فاقدین شناسنامه زیاد است، با وجود اینکه آنها مدعی هستند ایرانی هستند اما هیچ مدرکی ندارند؛ اینها افرادی هستند که در کشور ما زندگی می‌کنند و نمی‌توان آنها را نادیده گرفت.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف