دستگاه‎ها باید تا شهریور ۳۰درصد خدمات پر کاربرد را از طریق این پنجره واحد ارائه کنند


دستگاه‎ها باید تا شهریور 30درصد خدمات پر کاربرد را از طریق این پنجره واحد ارائه کنند

مدیرکل ارتباطات فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی گفت: دستگاه اجرایی و نهادهای عمومی مکلف هستند تا شهریور ماه سال جاری ضمن راه اندازی پنجره واحد خدمات دستگاه، 30 درصد خدمات پر کاربرد را از طریق این پنجره واحد ارائه دهند.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا به نقل از  مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور رضا جمشیدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و علی دلگیر، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان خراسان رضوی برگزار شد.

دلگیر در این جلسه، ضمن ارائه گزارش از اقدامات ملی در راستای توسعه دولت الکترونیک افزود: در حال حاضر بیش از 1300 خدمت در گذرگاه خدمات دولت (GSB) قرار گرفته است که از این بین خدمات وزارت‌ علوم، تحقیقات و فناوری بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان تامین اجتماعی از میان 348 دستگاه متصل به مرکز ملی تبادل اطلاعات، بیش‌ترین تعداد تراکنش استفاده از خدمات الکترونیکی را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی، با اشاره به مصوبه شماره یک جلسه بیست و سوم شورای اجرایی فناوری اطلاعات و ضوابط فنی و اجرای دستگاه اجرایی در خصوص اقدامات لازم به منظور ایجاد پنجره واحد خدمات دستگاه و اتصال به پنجره ملی، افزود: دستگاه اجرایی و نهادهای عمومی مکلف هستند تا شهریور ماه سال جاری ضمن راه اندازی پنجره واحد خدمات دستگاه، 30 درصد خدمات پر کاربرد را از طریق این پنجره واحد ارائه دهند.

جمشیدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، با اشاره به اعتبارات فناوری اطلاعات و ارتباطات در برنامه بودجه سال 1401 و طرح ها دولت در حوزه ارائه خدمات یکپارچه دولت هوشمند، افزایش سهم حوزه فاوا از اعتبارات تملک را نشان از اهمیت و توجه دولت به این حوزه معرفی کرد.

وی ضمن اشاره به اهمیت امنیت و حفظ ایمنی دستگاه های اجرایی در فضای مجازی، ایجاد و توسعه خدمات الکترونیکی شناسنامه دار را از مهمترین اولویت های لازم استان دانست.

در ادامه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی ضمن ارائه نظرات خود در خصوص اولویت و برنامه‌های اجرایی کارگروه در خصوص اقدامات اجرایی به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

انتهای پیام/

منبع