دستگیری سه شکارچی قوچ ارمنی در زنجان

این مسوول اظهار داشت: در بازرسی تخصصی از منزل این شکارچیان، ادوات و آلات جرم از قبیل یک قبضه اسلحه جنگی ۲۷۰ به انضمام دوربین پیشرفته و نصب شده بر روی تفنگ، گوشت قوچ وحشی به مقدار ۱۵ کیلوگرم، ۱۲ عدد گلوله جنگی، یک تیغه ساتور فلزی و سه تیغه چاقو را کشف و صورت جلسه کردند.

وی اضافه کرد: به دنبال این موضوع با رصد کامل عوامل اجرایی یگان حفاظت محیط زیست و با دریافت مجوز از مقام قضایی شهرستان ماهنشان برای ورود به منزل این شکارچیان، سه نفر متخلف بومی و غیر بومی که گوشت شکار شده قوچ ارمنی را به فاضلاب سرویس بهداشتی تخلیه می کردند دستگیر شدند.

وی در پایان یادآور شد: این اداره کل با متخلفین برابر قانون برخورد و آنها را برای رسیدگی به مراجع قضایی معرفی می کند.منبع

به گزارش برنا؛ محمد رضا یافتیان روز یکشنبه افزود:بر اساس گزارش مخبرین محلی مورد وثوق همزمان با روز یازدهم اسفند سال جاری، سه متخلف با سوء استفاده از زمان برگزاری انتخابات و خالی بودن منطقه از مامور و عوامل اجرائی یگان حفاظت محیط زیست برای شکار قوچ ارمنی به منطقه حفاظت شده انگوران رهسپار شدند.

مدیرکل محیط زیست استان زنجان با هشدار به متخلفین، خاطر نشان کرد: هرگز مرتکب تخلف نشوند چراکه محیطبانان و زحمت کشان عرصه طبیعت به صورت شبانه روزی در منطقه حضور دارند.

بخوانید:  آمادگی 340 اقامتگاه بوم‌گردی استان کرمان برای میزبانی از مسافران نوروزی