دستگیری و زندانی شدن نامادری نامهربان کودک ۹ ساله در یزد

پس از انجام تحقیقات تکمیلی و اقدامات حمایتی و مراقبتی مسوولان بهزیستی و با مشخص شدن علت تامه فوت از سوی پزشکی قانونی که حکایت از وجود آثار زیاد شکستگی و جراحات قدیمی در بدن کودک داشت.

شکایت از این جرم، توسط شاکی خصوصی یا با گزارش ضابطین قضایی و یا هرکدام از مسولان و نهادهای مرتبط با کودکان و نوجوانان، امکان پذیر بوده و والدین و افراد مرتبط با کودک باید پاسخگوی اقدامات خلاف قانون خود در برابر اطفال باشند و با توجه به اهمیت آن از جمله جرایم غیر قابل گذشت است.منبع

اکنون پرونده وی جهت ادامه تحقیقات در شعبه ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب یزد در حال رسیدگی است.

به گزارش برنا؛  باتوجه به وجود سوء ظن اولیه به پدر و نامادری طفل، پرونده قضایی برای آنها در دادسرای یزد تشکیل و هر ۲ به اتهام مسامحه و سهل انگاری در مراقبت از طفل منتهی به فوت وی، تفهیم اتهام و با صدور قرار تامین روانه زندان شدند.

بر اساس قانون حمایت از کودکان و نوجوانان مصوب ۱۳۹۹ هر گونه اذیت، درد و رنج روحی و جسمی، بی تفاوت بودن به سلامت کودک و بهداشت روانی و جسمی آنها و هر گونه ممانعت از تحصیل، توسط هر شخصی و حتی پدر و مادر جرم محسوب شده و ممنوع است.

همچنین با توجه به وجود تعارضات بسیار در اظهارات نامادری که به هنگام فوت طفل در منزل بوده است، همه ادله و قرائن اتهام قتل را متوجه نامادری می کرد.

بخوانید:  مرمت گراند هتل موجب رونق گردشگری و زیبایی سیمای شهر قزوین خواهد شد