دمای تهران در روزهای آینده کاهش می یابد/ باران همچنان میهمان پایتخت نشینان


دمای تهران در روزهای آینده کاهش می یابد/ باران همچنان میهمان پایتخت نشینان

معاون اداره کل هواشناسی استان تهران، با ارائه گزارش میزان بارندگی طی ۲۴ ساعت گذشته از تداوم فعالیت سامانه بارشی طی سه روز آینده و کاهش محسوس دمای هوا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا، مازیار غلامی معاون اداره کل هواشناسی استان تهران در گفت وگویی درباره پیش‌بینی بارندگی‌ در هفته پیش‌رو، اظهار داشت: بر اساس تجزیه و تحلیل جدیدترین داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران تا سه روز آینده با تداوم فعالیت سامانه بارشی همراه است. در نیمه‌شمالی استان و نواحی کوهستانی غالبا آسمان نیمه‌ابری تا ابری همراه با رگبار و رعدوبرق و در مناطق مستعد احتمال بارش تگرگ وجود دارد. همچنین گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و در غرب و نیمه‌جنوبی می‌تواند با خیزش موقت گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا همراه باشد.

وی افزود: از روز دوشنبه (۱۰ مردادماه) وضعیت جوی استان به‌تدریج بهبود خواهد یافت و آسمانی صاف تا قسمتی ابری، در ارتفاعات نیمه‌ابری گاهی همراه با رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود. ورامین با بیشینه دمای ۴۳ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

معاون اداره کل هواشناسی استان تهران تصریح کرد: امروز(۷ مردادماه) کاهش محسوس دما خواهیم داشت و در روزهای آتی نوسان دمایی چندانی مورد انتظار نیست. آسمان تهران فردا ( ۸مردادماه) قسمتی ابری و گاهی افزایش ابر و رگبار و رعد وبرق همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و در روز ‌یکشنبه (۹ مردادماه) کمی ابری و گاهی نیمه‌ابری همراه با وزش باد و احتمال رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/

 

منبع