دمای شبانه در استان همدان افزایش می‌یابد


دمای شبانه در استان همدان افزایش می‌یابد

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: با توجه به ابرناکی هوا دمای حداقل (شبانه) در این استان تا چند روز آینده و به تدریج بین سه تا چهار درجه سانتیگراد افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، محمد حسن باقری شکیب با بیان اینکه دمای روزانه در این مدت تغییرات چندانی ندارد اظهار داشت: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، آسمان استان در ۲۴ ساعت آینده افزایش ابرناکی، پایداری جوی و افزایش آلاینده های جوی پیش بینی می شود.

وی افزود: با توجه به پایداری هوا و وارونگی دما شاهد افزایش غلظت آلاینده‌ها در مناطق شهری و صنعتی استان و کاهش کیفیت هوا تا پایان هفته جاری خواهیم بود که از روز چهارشنبه کمتر می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد و نهاوند با ۱۸ درجه سانتیگراد بالای صفر و همدان و قهاوند با ۶ درجه سانتیگراد زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان بودند.

باقری شکیب اظهار داشت: بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان نیز در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب ۱۶ درجه سانتیگراد بالای صفر و ۶ درجه سانتیگراد زیر صفر به ثبت رسیده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان ادامه داد: از روز جمعه سامانه بارشی در غرب استان فعالیت خود را آغاز می کند و تا شنبه هفته آینده ادامه دارد.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع