دوره تربیت مربی دختران «برهان» در قزوین برگزار می شود


دوره تربیت مربی دختران «برهان» در قزوین برگزار می شود

دبیر شبکه جوانان رضوی استان قزوین گفت: دوره تربیت مربی دختران «برهان» برای ایجاد یک منظومه فکری مطابق با معارف ناب اسلامی بعنوان پایه فکری مربی در استان قزوین برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، میلاد جباری در این باره اظهارداشت: الگوی تربیتی «برترین آرزو» در دیدار رهبری با عوامل اجرایی و محتوایی در سال ۱۳۹۸ مورد توجه و تفقد معظم له قرار گرفت لذا مصمم شدیم الگوی برترین آرزو برای تربیت نیروی انسانی را به یک نهضت فراگیر تبدیل کنیم.

وی افزود: این یک دغدغه است که اگر بخواهیم به آن تمدن نوین اسلامی که در بیانیه گام دوم انقلاب بر آن تاکید شده، دست پیدا کنیم و به آن آمادگی برای ظهور حضرت بقیه الله(عج) برسیم، پیش نیازش این است که عقبه نیروی انسانی آن ساحت، تربیت شده و آماده شود.

جباری تصریح کرد: با توجه به نقش موثر مربیان در حوزه تربیتی نوجوان و جوان و با هدف تبیین نیازمندی‌های فکری و عملیاتی آنها، موسسه جوانان آستان قدس رضوی و شبکه جوانان رضوی دوره تربیت مربی نوجوان و جوان دختران را با عنوان«برهان» برای دانشجویان، طلاب و فعالان فرهنگی و تربیتی استان قزوین برگزار می‌کند.

دبیر شبکه جوانان رضوی استان قزوین یادآورشد: این دوره با هدف ایجاد یک منظومه فکری مطابق با معارف ناب اسلامی به عنوان پایه فکری مربی، توانایی ارتباط گیری موثر با نوجوانان همراه با خلاقیت و توانایی انتقال مفاهیم به بهترین شیوه برای مخاطبین طرح ریزی شده است.

جباری افزود: این دوره بر پایه دو محور معرفتی و مهارتی طراحی برپا می شود و برخی از سرفصل های دوره شامل:  معرفت شناسی، انسان شناسی و خداشناسی، تربیت توحیدی، تربیت، تمدن، اجتماع، تربیت جنسی، دشمن شناسی،  روان شناسی نوجوان، ارتباط موثر، مهارت تفکر، الزامات تربیتی دختران، روش تدریس اعتقادات، ترک وابستگی،  نحوه برخورد با متربی پرچالش، مبحث «جنسیت»، نقش بازی در تربیت با حضور ۱۲ استاد مجرب استانی و ملی تنظیم شده است.

وی در خصوص برخی مزایای شرکت در این دوره نیز گفت: استفاده از اساتید مجرب، عضویت منتخبان به شبکه مربیان و دعوت از برگزیدگان برای همکاری، صدور گواهینامه پایان دوره از سوی موسسه جوانان آستان قدس رضوی به شرط قبولی در آزمون پایانی از جمله ویژگی های این دوره است.

دبیر شبکه جوانان رضوی استان قزوین تصریح کرد: ویژگی‌ها و شرایط مخاطب ویژه دختران و بانوان استان قزوین و علاقه مند به فعالیت تربیتی دختران اعم از طلاب و دانشجویان محصل و یا فارغ التحصیل تمامی رشته ها و با شرایط سنی بین ۱۸ تا ۳۵ سال با توجه به محدودیت پذیرش، در گزینش اولیه بایستی پذیرفته شوند.

وی اظهارداشت: قالب‌های اجرایی این دوره به صورت مجازی و حضوری در ۶ هفته و در قالب ۵۴ ساعت برنامه ریزی شده و کلاس‌های آموزشی این دوره در روزهای پایانی هفته و بر اساس نیاز برنامه های جانبی نیز برگزار خواهد شد.

جباری یادآورشد: علاقه مندان برای ثبت نام تا ۲ بهمن ماه می‌توانند به سایت http://p.javanan.org/qazvin مراجعه کنند.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع