دوست دارم اتفاقات خوبی در جام جهانی رقم بخورد/ برای تیم ملی ایران آرزوی موفقیت می‌کنم


غلامرضا فتح‌آبادی در گفت‌وگو با برنا

دوست دارم اتفاقات خوبی در جام جهانی رقم بخورد/ برای تیم ملی ایران آرزوی موفقیت می‌کنم

پیشکسوت فوتبال گفت: برای تیم ملی کشورمان در جام جهانی قطر آرزوی موفقیت می‌کنم.

غلامرضا فتح‌آبادی، پیشکسوت فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا در خصوص شرایط تیم ملی در آستانه آغاز رقابت‌های جام جهانی اظهار داشت: تیم ملی در حالی برای حضور در قطر آماده شد که این تیم کارهای تمرینی و تدارکاتی را در دو گروه پیگیری می کرد. گروه اول بازیکنان شاغل در لیگ برتر بودند که در داخل کشور حضور داشتند و گروه دوم شامل لژیونرها بودند که در کشورهای دیگر در تیم های خود حضور داشتند. با توجه به اردوهای اخیر، زمان چندانی برای تمرین دو گروه در کنار هم ایجاد نشد که این می تواند یک مقدار نگران کننده باشد.

وی در ادامه افزود: در خصوص تدارکات لازم برای تیم ملی باید به این نکته توجه شود که حریفان ایران در بازی های دوستانه تیم هایی نبودند که بتوانند تیم ما را با محک جدی روبرو کنند. به هرحال با توجه به میانگین سنی بازیکنان ایران که با توجه به آمار اعلام شده مسن ترین تیم حاضر در جام جهانی است، ایران با شرایط خاصی روبرو است. از یک طرف این موضوع می تواند از بعد تجربه به سود ما باشد و از سوی دیگر این احتمال وجود دارد که با توجه به شرایط آب و هوایی خاص قطر و شرایط فنی حریفان، ملی پوشان در مرحله گروهی 3 بازی 90 دقیقه ای سخت را پشت سر بگذارند و این موضوع می طلبد بازیکنان از نظر قوای جسمانی وضعیت ایده آلی را داشته باشد.

پیشکسوت فوتبال در مورد تاکتیک خاص کارلوس کی‌روش در سال های گذشته در فوتبال ایران تصریح کرد: کی روش در 4 سال اول حضورش در فوتبال ایران تاکتیک دفاعی را به عنوان یک حربه جدید به فوتبال ما تزریق کرد به طوری که در جام جهانی قبل این حربه باعث شده بود حریفان غافلگیر شوند اما حالا دست ما برای حریفان رو شده است و تیم ها با این حربه خاص کی روش آشنا شده اند. با این تفاسیر اگر می خواهیم شانس صعود داشته باشیم باید تلاش کرده در مواقع لازم پلن جدیدی را در بازی ها رو کنیم تا بتوانیم دوباره حریفان را غافلگیر کنیم.

فتح‌آبادی گفت: برای بازیکنان و کادر فنی در جام جهانی آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم اتفاقات خوبی برای تیم ملی ایران رخ بدهد و همه بتوانیم از نمایش خوب تیم ملی در قطر لذت ببریم.

518

وی در مورد پیش بینی خود از امتیازاتی که ایران در سه بازی خود در مرحله گروهی جام جهانی کسب می کند، خاطرنشان کرد: به نظر من پیش بینی فوتبال و نتایجش به خاطر اتفاقاتی که ممکن است در طول بازی رخ بدهد، غیرممکن است و علاوه بر مسائل فنی و فوتبالی، شانس نیز در این موضوع خیلی دخیل است. همان طور که در لابه لای صحبت هایم به آن اشاره کردم دوست دارم تیم ملی در جام جهانی موفق شود و بتواند اتفاقات خوبی را رقم بزند.

انتهای پیام// 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع