دولت سیزدهم مشکل حقوق معوق ۴۷۲ کارگر استان مرکزی را حل کردبه گزارش برنا از مرکزی ، جمشید امیدی روز دوشنبه در گردهمایی تبیینی دعوت به مشارکت حداکثری جامعه کار و تولید استان مرکزی در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در فرهنگسرای شهر اراک، افزود: تعداد کارگران دارای حقوق معوق استان از ۶۴۲ نفر در سال ۹۹ به ۱۷۰ نفر در سال ۱۴۰۲ رسید.

وی بیان کرد: تعداد کارگاه‌های دارای حقوق معوق استان مرکزی هم از ۲۱ کارگاه در سال ۹۹ به ۱۴ کارگاه در سال ۱۴۰۰، ۹ کارگاه در سال ۱۴۰۱ و ۶ کارگاه در سال گذشته کاهش یافت.

وی گفت: آمار شاغلان استان مرکزی هم از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ به ترتیب ۳۸۴ هزار نفر، ۳۸۹ هزار و ۷۲۰ نفر و ۳۹۱ هزار و ۲۶۰ نفر به ثبت رسید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: آمار شاغلین ۱۵ ساله و ییشتر این استان در سال گذشته نسبت به سال ۹۹ به میزان چهار و ۴ دهم درصد افزایش داشت.

امیدی اظهار کرد: تعداد بیمه شدگان اجباری هم در پایان سال ۱۴۰۲ نسبت به پایان سال ۱۴۰۱ به میزان ۱۹ هزار و ۳ نفر، معادل هفت و ۶ دهم درصد افزایش داشت و این مهم نسبت به سال ۹۹ به میزان ۱۶ و ۷ دهم درصد رشد داشت.

وی گفت: تعداد کارگاه‌های فعال در پایان سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۹۹، یک‌هزار و ۸۶۶ کارگاه معادل هفت و ۳ دهم درصد افزاش داشت و از ۲۳ هزار و ۳۳۷ کارگاه به ۲۵ هزار و ۳۲ کارگاه رسید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: ضریب پوشش بیمه‌ای این استان نسبت به پایان سال ۹۹ معادل ۶ و ۶ دهم درصد افزایش داشت و همچنین مقرری بگیران بیمه بیکاری نیز در پایان سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۹۹ به میزان ۳۵ و ۵ دهم درصد کاهش یافت.

بخوانید:  آغاز نوسازی و بهره‌برداری از ۲۵۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده با مشارکت مردم در سال جدید

امیدی در بخش دیگری از سخنانش بر حضور پرشور جامعه کار و تولید استان مرکزی در انتخابات هشتم تیرماه تاکید کرد و گفت: امید است اقشار مختلف مردم در این روز، حماسه ماندگار دیگری خلق کنند.منبع