دومین دوره رویداد« رویاتو بساز» در قزوین به پایان رسید


به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ مراسم اختتامیه دومین رویداد«رویاتو بساز»عصر پنجشنبه با حضور محمدرضا امامقلی مدیر حوزه هنری استان، فائزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در عمارت هنر قزوین برگزار شد.

در دوره دوم آیتم « رواتو بساز» تعداد ۷۰ نفر از دختران جوان ثبت نام کردند که ۴۰ نفر به مصاحبه دعوت شدند و در نهایت ۱۲ نفر برای طی دوره آموزشی انتخاب شدند و در چهار گروه سه نفره در خصوص مستند سازی آموزش دیدند.

photo_2023-05-25_22-46-20

دختران هنرجو در مدت سه هفته با مهارت های فیلمنامه نویسی، فیلمبرداری، ایده پردازی، رصد، پژوهش تدوین آشنا شدند و در پایان توانستند مستند سازی کنند.

هنرجویان این دوره با تولید چهار فیلم کوتاه مستند برای جریان سازی آماده شدند. 

محمدرضا امامقلی مدیر حوزه هنری استان قزوین در این مراسم اظهارداشت: مرکز رشد بانوان حوزه هنری قزوین بعنوان اولین مرکز رشد کنشگر بانوان در عرصه رسانه در استان حدود دو سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است. 

photo_2023-05-25_22-46-23

وی بیان کرد: دومین دوره رویداد با عنوان« رویاتو بساز» مربوط به تولید آیتم تلویزیونی با قالب آرشیو و نریشن متناسب با بانوان اجرا شده است.

این مدیر فرهنگی افزود: همه شرکت کنندگان در سنین جوانی 18 تا 22 سال در این دوره ها شرکت می کنند و پس از آموزش به مهارت تولید محتوا می رسند و می توانند در خصوص خانواده، زن و جمعیت، محتوای تلویزیونی تولید کنند و در معرض دید قرار دهند.

امامقلی تصریح کرد: سال گذشته در جشنواره عمار در بخش تلویزیون اینترنتی مقام اول را دختران مرکز رشد حوزه هنری قزوین کسب کردند و تولیداتشان در رسانه باقلوا پخش شد.

بخوانید:  دانشگاه برای حل مسائل اخیر راهکار بدهد

photo_2023-05-25_22-46-29

مدیر حوزه هنری استان قزوین یادآورشد: سازگاری زن موجب شده با سختی ها کنار بیایند اما معلوم نیست چرا بعد از فراغت خاطر به تغییر فرم کنشگری تمایل دارند و در یک مسیر نمی مانند.

وی گفت: رویداد« رویاتو بساز» یک تجربه هنری از کار گروهی بانوان بود که دختران جوان نشان دادند می توان کار جریان سازی به صورت گروهی را علیرغم سختی آن با موفقیت انجام داد.

امامقلی تصریح کرد: اگر سلول بنیادی تشکیل دهیم قابل تکثیر شدن است و این رویداد نشان داد می توان با تعداد بیشتری در سطح کشور این کار هنری را تداوم بخشید.

وی خطاب به دختران جوان هنرمند گفت: ساخت مستند را ادامه دهید و بدانید نظام اسلامی به سینماگر ناظر زن نیازدارد وچون تعداد زنان سینماگر محدود شده در آینده سینما منتظر نسل جدید سینماگرانی چون شماست و می توانید رویای خود را با کمکحوزه نری محقق کنید.

امامقلی بیان کرد: حوزه هنری را خانه خودتان بدانید و هر جا هستید به این مکان بعنوان خانه هنری خود و پشتیبانی واقعی برای رسیدن به موفقیتها نگاه کنید.

photo_2023-05-25_22-46-26

در ادامه فاطمه عابدزاده مدیر مرکز رشد خواهران حوزه هنری گفت: در آستانه دو سالگی مرکز رشد بانوان حوزه هستیم و با حضور نیروهای تازه نفس مسیر هموار شده است.

وی اظهارداشت: رسالت مرکز رشد مشخص است و باید در تحقق چشم اندازهای ترسیم شده همت کنیم و حوزه هنری این فرصت را ایجاد کرده تا دختران جوان وارد عرصه هنر شوند و استعدادهای خود را شکوفا کنند.

photo_2023-05-25_22-46-18

در ادامه از هنرجویان دوره دوم تجلیل شد.

انتهای پیام

بخوانید:  راهپیمایی اهالی رسانه و مردم ولایتمدار قزوین فردا برگزار می شود

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع