دو انیمیشن ایرانی به اسپانیا می‌روند

عوامل این فیلم عبارتند از نویسنده و کارگردان: محمدرضا یاری‌کیا، بازیگران: رسول قادری، عاطفه مکوندی، مدیر تصویربرداری: شاهین عراقی، دستیار اول کارگردان و منشی صحنه: سارا داوری، طراح گریم: هانیه بابایی، صدابردار: حسین سلیمی، مدیر تولید: سید حسین میرزکی، مدیر تدارکات: علی هوشمند، تدوین و صداگذار: روح الله کریمی، عکاس: سینا شاه محمدی، دستیاران تصویر: بهنام آزادی، آرمین ناصری.

برگزارکنندگان جشنواره ژیرونا اسپانیا کشف استعدادهای نوظهور را در انتخاب فیلم‌ها مد نظر دارند. همچنین سعی می‌کنند فیلم‌هایی را انتخاب کنند که مخاطبان این نوع سینما را به تفکر وادارند.

این جشنواره که دوازدهمین دوره خود را پشت سر می‌گذارد از تاریخ ۲۱ الی ۲۸ آبان برگزار می‌شود.

این جشنواره در شهر تاریخی وینچستر انگلستان برگزار می می‌شود و فیلمسازان در ۲ بخش داستانی کوتاه و بلند در ژانرهای متنوع فیلم‌های خود را به رقابت می‌گذارند.

مستند داستانی «نفس» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی بهزاد رضایی در سه بخش اصلی بهترین فیلم (سینمای دیگر)، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر زن (کلودیا بورجا) نامزد دریافت جایزه از چهل و سومین دوره جشنواره پالادین طلایی ایتالیا شد.

سفر «رم» به انگلیس

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ پویانمایی‌های کوتاه «ده سالگی» و «آسمان دوست داشتنی» از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بخش انیمیشن سی‌وپنجمین جشنواره فیلم ژیرونا اسپانیا راه پیدا کردند.

انتهای پیام/منبع

فیلم‌های راه یافته به این جشنواره در بخش‌های فیلم بلند، انیمیشن، فیلم کوتاه، مستند، کودک و نوجوان، ویدیوکلیپ طبقه‌بندی می‌شوند.

فیلم کوتاه «رِم» به کارگردانی محمدرضا یاری‌کیا راهی دوازدهمین دوره جشنواره وینچستر انگلیس خواهد شد.

بخوانید:  زمستان سرد بیت‌کوین پایانی ندارد

در خلاصه داستان «رم» آمده است: «پنجمین مرحله از خواب رم نام دارد. در این مرحله مغز بیشترین فعالیت خود را می‌کند و اندام‌ها داوطلبانه فلج می‌شوند.»

پویانمایی ۱۸ دقیقه‌ای «ده سالگی» به کارگردانی فاطمه جعفری و پویانمایی ۱۴ دقیقه‌ای «آسمان دوست داشتنی» به کارگردانی امیر مهران در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شدند.

چند نامزدی برای «نفس» در ایتالیا

سی و پنجمین دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم ژیرونا از ۱۶ تا ۱۹ آبان ۱۴۰۲ (۷ تا ۱۰ نوامبر ۲۰۲۳) در شهر کاتالونیای اسپانیا برگزار می‌شود.

هنرمندان حاضر در مستند «نفس» به ترتیب حروف الفبا عبارتند از سرور آشوری‌فر، یلدیز ابرام، ویسل باشچی، ارویل برویلد، کلودیا بورجا، مسعود چنگیز، مهدی خلیل‌زاده، آذر فهیمی، کوروش قزوینیه سروش قهرمانلو و فربد یداللهی.

این جشنواره از ۲۰ تا ۲۶ نوامبر برابر با ۲۹ آبان تا ۵ آذر در شهر پالرمو برگزار می‌شود.

«نفس» تنهایی و عدم ارتباط آدم‌ها در دوران همه‌گیری کرونا و تأثیر آن بر زیست فردی، خلوت و خلاقیت‌های هنرمندان را در کشورهای مختلف جهان به تصویر می‌کشد.این فیلم بر اساس تصویربرداری خود هنرمندان از زندگی و آفرینش‌های هنری شأن بر اساس طرح و هدایت کارگردان شکل گرفته است.