دیدار رئیس و اعضای دبیرخانه همایش فقه سیاست خارجی با امیرعبداللهیان

به گزارش خبرگزاری برنا، رئیس و اعضای دبیرخانه همایش فقه سیاست خارجی با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کردند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سید حسین موسوی دبیر همایش بیان داشت: محورهای پنجگانه همایش از موضوعات کاربردی نظام در عرصه سیاست خارجی است. از همین رو هم‌افزایی بین فقهای حوزهای علمیه و متخصصان عرصه سیاست خارجی ضروری است.

در این دیدار امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تاکید بر اهمیت تعاملات فکری مکمل و هم افزا میان حوزه‌های علمیه و مراکز مطالعاتی دینی با دستگاه دیپلماسی، برای اهداف این نشست موفقیت آرزو کرد و افزود، وزارت امور خارجه پشتیبان اینگونه همایش‌ها و نشست‌ها است و برای تحقق اهداف علمی و پژوهشی آنها حمایت های مقتضی بعمل خواهد آورد.

انتهای پیام/منبع

وی افزود: درختواره موضوعات تاکنون به قریب دویست موضوع رسیده که لازم است پس از اولویت بندی جهت بررسی فقهی و تخصصی در اختیار اساتید قرار گیرد.

در این ديدار حجت الاسلام والمسلمین علی صفدری ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های دبیرخانه همایش بیان داشت: این همایش از ابتدای سال ۱۴۰۲ با هدف تقویت گفتمان سازی در عرصه سیاست خارجی با استفاده از ظرفیت های حوزه علمیه قم و خراسان و  دستگاه سیاست خارجی فعالیت خود را اغاز کرد.

وی افزود: تاکنون بیست و پنج پیش‌نشست با هدف استخراج موضوعات مورد نیاز دستگاه دیپلماسی جهت بررسی فقهی برگزار گردیده است.

بخوانید:  درخواست مهم آبادانی ها از فدراسیون فوتبال