دیدار نیکی هیلی با چندین مقام ارشد صهیونیست


به گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری برنا، نیکی هیلی، نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل و نامزد شکست خورده ریاست جمهوری از حزب جمهوری خواه، در جریان سفر خود به اراضی اشغالی با یوآو گالانت، وزیر جنگ اسرائیل و بنی گانتز، دو مقام اصلی کابینه جنگ رژیم اسرائیلی دیدار کرده است.

گالانت در پستی در شبکه اجتماعی ایکس گفت که هیلی به میزبانی وزیر دفاع رژیم صهیونیستی، گالانت، بر اهمیت روابط آمریکا و اسرائیل برای مقابله با دشمن مشترک آنها، تاکید کرد.

روزنامه تایمز اسرائیل به نقل از دفتر گانتز گزارش داد: هیلی در دیداری جداگانه با بنی گانتز درباره «حق اسرائیل برای جنگ در هر جایی که برای رفع تهدید حماس لازم است» بحث کرد.

پیش از این در سفر خود به اسرائیل، هیلی به همراه دنی دانون، عضو پارلمان اسرائیل، هنگام بازدید از مکان‌های نظامی در مرز شمالی اسرائیل با لبنان، با نوشتن «کارشان را تمام کنید. آمریکا همیشه اسرائیل را دوست دارد» روی یک بمب اسرائیلی عکس گرفت و خبرساز شد و واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت.

دیدار نیکی هیلی با چندین مقام ارشد صهیونیست

کاظم غریب‌آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر و معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه با انتشار پیامی در رسانه اجتماعی ایکس به اقدام نیکی هیلی، نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل در حمایت از جنایت‌های رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

غریب‌آبادی در این پیام، نوشت: در حالی که نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل به فلسطین اشغالی سفر می‌کند و روی بمب‌های رژیم صهیونیستی یادگاری می‌نویسد که «تمام فلسطینی‌ها را بکشید»، «من عاشق اسرائیلم»، این رژیم بدون نگرانی از برخورد قاطع سازمان ملل، اینترنت را به‌طور کامل در رفح قطع کرده تا مردم فلسطین حتی از روایت آنچه این روز‌ها بر سرشان آمده، محروم باشند.

بخوانید:  پیام تبریک شهردار ملارد به مناسبت ولادت حضرت فاطمه الزهرا (س) و روز زن

انتهای پیام/منبع