دیپلماسی اقتصادی راه حل مشکلات تجارت بین المللی در ماکو است

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به توجه ویژه دولت‌ها در سال‌های اخیر به موضوع دیپلماسی اقتصادی گفت: این امر، راه حل مشکلات موجود در مسیر توسعه تجارت بین‌الملل است که سعی داریم از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

استاندار آذربایجان غربی: دیپلماسی اقتصادی راه حل مشکلات تجارت بین المللی در ماکو است

در پایان این مراسم به مناسبت گرامیداشت روز صنعت و معدن از تعدادی از فعالان اقتصادی منطقه آزاد ماکو تجلیل شد.

معتمدیان همچنین آذربایجان غربی، منطقه آزاد ماکو و شهرستان ماکو را دارای ظرفیت بسیار مهمی در حوزه تجارت عنوان کرده و افزود: دسترسی به مسیر کریدورهای مختلف ارتباطی و همچنین قرار گرفتن در مسیر جاده نوین ابریشم، از جمله مهمترین ظرفیت هایی است که باید از این موارد در راستای توسعه منطقه استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه جذب سرمایه گذار یکی از مهمترین راه های توسعه منطقه به شمار می رود، خاطرنشان کرد: این امر به خوبی در منطقه ماکو مشهود است، به طوری که با فعالیت منطقه آزاد، بیش از پنجاه هزار اشتغال مستقیم در شمال استان ایجاد شده است.

منبع

استاندار آذربایجان غربی در پایان، از اهتمام دولت برای رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصدی با استفاده از همه ظرفیت ها به ویژه جذب سرمایه بخش خصوصی خبر داده و یادآور شد: یکی از مناطق بسیار مستعد در این خصوص، منطقه آزاد ماکو است که در راستای بهره مندی بیشتر منطقه از این امر، اهتمام لازم وجود دارد.

بخوانید:  احتمال ورود موج جدید امیکرونی به کشور در اسفند

انتهای پیام