ذخیره سازی بیش از یک هزار تن گوشت مرغ و میوه در لرستان

به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ؛  غلامعلی فتحی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هم اکنون مقدار ۵۰۰ تن مرغ منجمد در سردخانه‌های استان ذخیره سازی شده و بر اساس نیاز بازار تا هزار تن افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام منبع

فتحی بیان کرد: در خرم آباد ۱۲ غرفه عرضه کالا‌های اساسی، بروجرد ۱۴، ازنا ۱۰، پلدختر هفت، دورود ۱۵، الیگودرز سه، سلسله ۲، دلفان سه، چگنی سه، کوهدشت پنج و رومشکان نیز یک غرفه اختصاص یافته است و اقلام با همکاری شرکت پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل غله و خدمات بازرگانی به مصوب در اختیار مردم قرار داده می‌شود.

وی  با اشاره به اینکه ۱۰۰ تن گوشت قرمز منجمد نیز آماده توزیع در بازار است ، افزود:هم اکنون ۳۵۰ تن پرتقال از شمال و ۲۰۰ تن سیب نیز از باغداران استان خریداری و ذخیره سازی شده است و هیچگونه کمبودی در خصوص تامین میوه شب عید شهروندان وجود ندارد.

مدیرکل تعاون روستایی لرستان تاکید کرد: همچنین اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان، سه هزار و ۵۰۰ تن برنج تنظیم بازاری را در انبار‌ها آماده دارد و بخش اعظم این کالا‌ها در غرفه‌های ایجاد شده به دست مردم خواهد رسید.

وی  با اشاره به اینکه هیچگونه کمبود کالایی در استان وجود ندارد، یادآورشد : با توجه به در پیش بودن ایام پرفیض ماه مبارک رمضان مقدار ۱۰ تن خرما نیز در انبار‌های استان ذخیره شده است تا به قیمت مناسب توزیع شود.

بخوانید:  هرمزگان ظرفیت‌های بسیاری در اقتصاد دریا گردشگری و کشاورزی و صنعتی دارد