رئیس بانک مرکزی آمریکا از کاهش سیاست‌های پولی عقب نشینی کرد/ دلار ضعیف شد


رئیس بانک مرکزی آمریکا از کاهش سیاست‌های پولی عقب نشینی کرد/ دلار ضعیف شد

دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز چهارشنبه کاهش یافت و پس از یک سخنرانی نسبتاً کینه توزانه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، که امیدواری بانک مرکزی ممکن است به زودی سیاست های پولی را کاهش دهد، عقب نشینی کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا؛ دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز چهارشنبه کاهش یافت و پس از یک سخنرانی نسبتاً کینه توزانه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، که امیدواری بانک مرکزی ممکن است به زودی سیاست های پولی را کاهش دهد، عقب نشینی کرد.

در ساعت 03:10 (08:10 GMT)، شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، پس از افت 0.3 درصدی در جلسه قبل، با 0.3 درصد کاهش در 103.005 معامله شد.

بازار ارز انتظار داشت که پاول در برابر انتظارات کاهش نرخ، به ویژه پس از قدرت شگفت انگیز گزارش مشاغل ایالات متحده در روز جمعه، عقب نشینی کند.

در عوض، در حالی که پاول اذعان داشت که اگر شرایط اقتصادی قوی باقی بماند، ممکن است لازم باشد نرخ بهره بالاتر از حد انتظار حرکت کند، او همچنین تکرار کرد که احساس می‌کند روند کاهش تورم در جریان است.

با این حال، زیان دلار محدود است و شاخص پس از افزایش 517000 شغلی در روز جمعه، به بالاترین حد یک ماهه سه‌شنبه باقی می‌ماند و انتظارات فدرال رزرو برای ادامه افزایش نرخ‌های بهره را افزایش می‌دهد.

تحلیلگران آمریکایی در یادداشتی می‌گویند: «محیط کلی برای جذب بازارها به سمت دارایی‌های پرخطر و دور شدن از دلار امن کار چندانی انجام نمی‌دهد». تنش‌های آمریکا و چین منبع نگرانی‌ها هستند و احتمالاً بر احساسات جهانی تأثیر می‌گذارند و منطقه یورو نمی‌تواند روی جریان داده‌های حمایتی برای ادامه روند رتبه‌بندی مجدد رشد حساب کند.»

در جاهای دیگر، یورو/دلار با 0.3% افزایش در 1.0751 معامله شد، پس از سقوط به 1.0669 در جلسه قبل، پایین ترین سطح از 9 ژانویه، پوند/دلار با 0.4% افزایش به 1.2088 رسید و از پایین ترین سطح یک ماهه سه شنبه 1.1961 بازگشت. دلار استرالیا حساس به ریسک با 0.3% افزایش به 0.6979 رسید.

دلار/ ین ژاپن پس از افت 1.2 درصدی در جلسه قبل، 0.1% کاهش یافت و به 130.98 رسید. تمرکز بر روی اینکه چه کسی رئیس بعدی بانک ژاپن خواهد بود، باقی می ماند.

فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن روز چهارشنبه گفت که رئیس جدید BOJ باید مهارت های ارتباطی قوی و توانایی هماهنگی نزدیک با بانک های مرکزی جهانی داشته باشد.

دلار/روپیه هند پس از اینکه بانک مرکزی هند نرخ بهره را 25 واحد پایه افزایش داد همانطور که انتظار می رفت، 0.3% کاهش یافت و به 82.612 رسید، اما بازارها را با باز گذاشتن درها برای انقباض بیشتر غافلگیر کرد و گفت که تورم اصلی همچنان بالاست.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع