راه‌اندازی دکتری مامایی در استان بحران‌زده جمعیتی گیلان ضروری است

دکتر محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با اشاره به بحران جمعیتی در کشور به‌ویژه استان گیلان، اظهار کرد: در بحران جمعیتی پیش‌آمده در کشور همه به‌اندازه‌ای سهیم هستیم و باید با اهتمام ویژه جلوی فاجعه بدتر از آن را گرفت.

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ نشست هیئت برد رشته مامایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز با دکتر محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان پیرامون راه‌اندازی دو رشته تخصصی دکتری مامایی و همچنین کارشناسی ارشد مشاوره در مامایی در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار شد.

انتهای پیام/منبع

 

دکتر آشوبی راه‌اندازی PHD مامایی و مشاوره در مامایی را از هدف‌گذاری‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان دانست و تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه‌اندازی PHD مامایی را با توجه به مقوله کاهش زادآوری در استان بر خود یک وظیفه می‌داند و تمام تلاش خود را مصرانه بر تحقق آن به کار گرفته است.

انتهای پیام/

 

وی با بیان اینکه حفظ، پایداری و ارتقای سلامت مردم خط قرمز دانشگاه علوم پزشکی گیلان است، گفت: تأمین سلامت مادران و کمک به بهبود زادآوری و افزایش جمعیت از اهدافی است که نظام سلامت به آن بسیار تأکید دارد.

گفتنی است پیش‌ازاین نشست، اعضای هیئت برد رشته مامایی از زیرساخت‌های آموزشی، بهداشتی و درمانی دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت، مرکز آموزشی درمانی الزهرا سلام‌الله علیها و همچنین فیلد بهداشتی بازدید کردند.

وی اشاره به توجه جدی مقام معظم رهبری به مقوله جمعیت و ایستادگی مقتدرانه معظم له در صیانت از جمعیت جوان کشور، افزود: روند اقدامات در پیش‌گرفته شده پیرامون حوزه جمعیت در کشور و استان گیلان رو به رشد و خوشبختانه شیب نزولی کاهش جمعیت در استان نسبتاً مهارشده است.

بخوانید:  حضور سبز شرکت های بورسی هلدینگ کشاورزی کوثر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به اقدامات راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حوزه آموزش اشاره کرد و گفت: تاکنون دو رشته PHD در رشته‌های علوم تشریحی و فیزیولوژی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه‌اندازی شده و در تلاشیم تا تعداد رشته‌های PHD جدید در علوم پزشکی گیلان را طی امسال به ۱۰ رشته افزایش دهیم.