راهکارهای عملی برای درمان ریزش موی سر در مردان


آیا این خبر مفید بود؟

مردانی که از بروز طاسی با الگوی مردانه ناراحت هستند می توانند به یک متخصص مو مراجعه کنند.

شاد و شجاع باش

متخصص مو همچنین درباره نوع رژیم غذایی و استفاده از شامپوی مناسب فرد را راهنمایی می کند. هرچند رژیم غذایی در بروز طاسی با الگوی مردانه تاثیر مستقیم ندارد اما اگر فردی مبتلا به طاسی با الگوی مردانه و دارای رژیم غذایی نامناسب باشد، سرعت طاسی در او افزایش می یابد.

 

معایب این دارو

درمان های دیگری نیز وجود دارد که ادعا می شود درمانی هایی کارآمد در این زمینه است. اما اثر این درمان ها براساس آزمایش ها مبنای علمی ندارد. توجه داشته باشید هنگامی که درباره درمان مدارک بالینی وجود نداشته باشد باید آن روش درمانی را نادیده گرفت.

مرلین می گوید : من با چشمان خود چنین چیزی ندیده ام ولی شاهد آن بودم که استفاده از ماینوکسیدیل، ریزش مو را در موهای مستعد ریزش کاهش می دهد و درباره مردان جوانی که دچار ریزش مو شده اند این دارو سرعت ریزش مو را کند می کند.

عمل پیوند مو

دیگر گزینه در این باره عمل پیوند مو است. در این عمل قسمت هایی از پوست سر را که دارای مو است، بر می دارند و آن رادر مناطق فاقد مو قرار می دهند. این عمل براساس اندازه طاسی ممکن است چندین جلسه و تا رسیدن به نتایج نهایی چندین سال به طول انجامد.

گزینه دیگر ، استفاده از کلاه گیس یا موی مصنوعی، اکستنشن یا فر کردن مو است.

بخوانید:  اسامی ۱۰ کشور برتر جهان با بزرگترین ناوگان زیر دریایی نظامی

در صورت قطع مصرف دارو مجدد ریزش مو شروع می شود.

قبل از انتخاب ، با یک متخصص مشورت کنید

نوع رژیم غذایی و استفاده از شامپوی مناسب

مرلین می افزاید: این دارو مانند مواد آرایشی عمل می کند زیرا به محض این که مصرف آن قطع شود، موها دوباره دچار ریزش می شود.

 

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

از نظر بسیاری از مردان از دست دادن موها یک تجربه بد است و این افراد اغلب حس می کنند که باید در این باره کاری انجام دهند تا از ریزش مو جلوگیری یا موهای از دست رفته خود را جایگزین کنند. هرچند بسیاری از مردان، زمان و هزینه صرف می کنند تا سری پر از مو داشته باشند برخی دیگر با طاسی خود زندگی شادی را می گذرانند.

برای مثال فردی که سن او ۴۰ سال و موهای او دچار نازکی شده است احتمال طاسی کامل در او بسیار کمتر از فردی است که در سن ۲۰ سالگی با همان مشکل رو به رو شده است.

درمان برای رشد مو

ماینوکسیدیل(رژین )روی پوست سر استفاده و گفته می شود این امر موجب رشد دوباره موها می گردد.

سن و طاسی

افرادی که دچار ریزش مو شده اند باید به این نکته هم توجه داشته باشند که براساس سنی که این شرایط در آن رخ می دهد، درمان ها متفاوت است .

به گزارش خبرگزاری برنا؛ طاسی با الگوی مردانه که نوعی بیماری ارثی است معمولا در مردان میان سال رخ می دهد اما این بیماری در مردانی که در سنین اواخر نوجوانی هستند نیز ممکن است ظاهر شود. با افزایش سن، رشد موها کندتر می شود و این امر موجب نازکی و دست آخر طاسی می شود.

بخوانید:  درخواست روادید اعضای تیم ملی بوکس جوانان رد شد

مارلین شرلوک، رئیس موسسه تحقیقاتی مو معتقد است با وجود محصولات گوناگونی که وجود دارد فقط دو نوع درمان در این زمینه موثر واقع می شود.

1/ درمان با استفاده از ماینوکسیدیل و 2/ پیوند مو

نکته دیگر این که این دارو در ظرف پنج سال کارایی خود را از دست می دهد.