راه آهن تبریز، ایستگاهی به قدمت ۱۰۷ سال

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، اینجا صحبت از ایستگاه راه آهن تبریز است. ایستگاهی به قدمت ۱۰۷ سال. بنایی که شاهد وصال و جدایی‌های فراوان بوده از استرس سربازان جنگی گرفته تا بی قراری دل‌ عشاق. گویا اینجا نقطه فوران ضربان قلب است با چاشنی هیجان، غم، شادی، استرس و حتی دروغ.

در دوران کوتاه شدن مسیرهای جاده‌ای با کندوکاوهای بی وقفه جهت کوتاه کردن مسیر مقصد، پرواز دم به دقیقه هواپیماهایی که راه‌های طولانی چندین ساعته را در یک ساعت طی می‌کنند و اما گویا واگن‌های سحرانگیز قطار همچنان مسافر خودشان را دارد.


|

 راه آهن تبریز، ایستگاهی به قدمت ۱۰۷ سال


آیا این خبر مفید بود؟

انتهای پیام

صدای سوت‌های پی در پی، چمدان‌های که به این سو و آن سو روی زمین کشیده می‌شوند، بغل کردن‌های سفت و محکم، گریه‌های بی‌امان پشت سر، خنده‌های از ته دل برای عزیز باز آمده، دلتنگی عجیب مادری که منتظر شنیدن صدای هو هوی است و تکیه پدری سیگار به دست و چشم انتظار، صندلی‌هایی که هر لحظه پر و خالی می‌شوند و نهایت، ستون‌هایی که هر روز شاهد این صحنه‌ها هستند.

ایستگاه راه‌آهن تبریز نیز در سال ۱۲۹۵ خورشیدی با بهره‌برداری از محور تبریز – جلفا به ‌طول ۱۴۹ کیلومتر افتتاح شد. طراح اولیه این ایستگاه معمار فرانسوی فرناند پویون بود. طراح ساختمان جدید نیز حیدر غیایی شاملو  است.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع