راه حل خز خرس قطبی برای تولید منسوجات گرم

 

بخوانید:  شرح و تفسیر دعای روز دهم ماه مبارک رمضان+صوت

منبع


به عنوان بخشی از تحقیقاتی که منجر به ساخت این ماده شد، تیم تحقیقاتی کشف کردند که خرس‌های قطبی روشی دوگانه برای گرفتن و حفظ گرما از نور خورشید دارند.

مو‌هایی که پوشش آن‌ها را تشکیل می‌دهند مانند نوعی سیستم انتقال فیبر نوری عمل می‌کنند که گرما را به پوستی که در زیر آن قرار دارد هدایت می‌کند. از آنجایی که پوست خرس قطبی سیاه است، می‌تواند گرما را به راحتی جذب کند. پس از گرم شدن پوست، خز خرس‌ها به عنوان یک لایه عایق عمل کرده و گرما را در بدن آن‌ها نگه می‌دارد.

دو مطالعه قبلی نشان داده اند که خز خرس قطبی به دو دلیل در حفظ گرما خوب است. اولاً، مو‌های منفردی که آن را تشکیل می‌دهند توخالی بوده و رسانای حرارتی خوبی نیستند، و دوم اینکه، مو‌ها در جلوگیری از تلف کردن انرژی حرارتی را به فضای اطراف، خوب هستند.

وسلی ویولا (Wesley Viola) پژوهشگر ارشد این تحقیق گفت: گرمایش محیط مقادیر زیادی انرژی مصرف می‌کند که عمدتاً از سوخت‌های فسیلی مشتق می‌شود. در حالی که منسوجات جدید می‌توانند با ساختار به دام انداختن نور، به اندازه کافی کارآمد عمل کرده و این رویکرد می‌تواند بسیار پایدارتر از وضعیت موجود باشد.

بخوانید:  بازدید افشین هادی چگینی از روند اجرای پروژه سالن ورزشی روستای وادان

آیا این خبر مفید بود؟


 


راه حل خز خرس قطبی برای تولید منسوجات گرم

خبرگزاری برنا؛ حیوانات به طور مداوم در حال الهام بخشیدن به انسان‌ها هستند، زیرا دانشمندان به دنبال توسعه محصولات و فناوری‌های جدید از طریق شاخه‌ای از علم به نام بیومیمیک هستند. این امر به ویژه در دنیای توسعه نساجی صادق است.