رتبه دانشگاه‌های ایران در آسیا+جدول

به گفته رئیس مؤسسه ISC؛ از سال گذشته با تغییری که در شیوه رتبه‌بندی و اعلام نتایج صورت گرفت، نتایج این رتبه‌بندی بر اساس مناطق جغرافیایی آسیایی در ۴ بخش ارائه می‌شود؛ آسیای مرکزی، آسیای شرقی، آسیای جنوب شرقی و آسیای جنوبی.

تعداد ۳۱ دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در رتبه‌بندی آسیایی کیو اس ۲۰۲۴ حضور دارند، این در حالی است که در سال گذشته برای اولین بار دانشگاه‌های ایران با ۱۲ دانشگاه در این رتبه‌بندی حضور داشتند.

فاضل‌زاده گفت: تعداد ۳۱ دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در رتبه‌بندی آسیایی کیو اس ۲۰۲۴ حضور دارند، این در حالی است که در سال گذشته برای اولین بار دانشگاه‌های ایران با ۱۲ دانشگاه در این رتبه‌بندی حضور داشتند. دانشگاه‌های صنعتی شریف، دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر به ترتیب با کسب رتبه ۸۵، ۸۸ و ۱۲۱ دانشگاه‌های اول تا سوم ایران هستند.

رتبه دانشگاه‌های ایران در آسیا/ جدول

به گزارش برنا؛ دکتر سید احمد فاضل‌زاده، رئیس مؤسسه ISC گفت: نظام رتبه‌بندی کیواس، رتبه‌بندی آسیایی را از سال ۲۰۰۹ ارزیابی و رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیایی را هر ساله اعلام می‌کند. در رتبه‌بندی کیواس آسیایی ۲۰۲۴، ۸۵۶ دانشگاه آسیایی حضور دارند و دانشگاه Peking با کسب رتبه اول، به‌عنوان بهترین دانشگاه آسیایی در این رتبه‌بندی حضور دارد.

 منبع

بخوانید:  40 درصد از مشاغل جهان تحت تاثیر هوش‌مصنوعی