رتبه نخست جشنواره جوان برتر ایران زمین برای جوان «معتاد» دیروز و «فعال اجتماعی» امروز

وی که پس از 17 سال اعتیاد را ترک کرده است در گفت و گو با خبرنگار برنا اظهار داشت: اگرچه روزگاری زندگی ث، خانواده‌ای و یک دهنه مغازه در میدان میوه و تربار تهران داشتم اما از روزی که آتش اعتیاد به جانم افتاد سرگردان کوچه و خیابان ها شدم و از همین رو در گرمای تابستان و سرمای زمستان حیران بودم و حسرت سقفی برای زندگی به دلم مانده بود. 
 
این جوان فعال اجتماعی اظهار داشت: همین وضعیت سبب شد تا از سوی اطرافیان و خانواده طرد شوم برای همین روزها و شب‌های زیادی را زیر پل‌ها، داخل بوستان‌ها، آرامستان و هر جایی که از تیررس نگاه‌ها در امان باشم از سرگذراندم. 
 
علیاری اظهار کرد:اگر ماه‌ها حمام نرفته و غذای درستی نخورده بودم چاره‌ای نداشتم جز اینکه به عواقب رقت‌بار اعتیاد و کارتن خوابی تن دهم و در کنارش با ده‌ها خطر دیگر لحظه لحظه زندگی را ببازم.
 
وی خاطر نشان کرد: تریاک تزریق می کردم و چندین بار هم کراک مصرف کردم که زیاد برایم لذت بخش نبود و در یک کلام در تمام مدت 17 سال از انواع مواد مخدر استفاده کردم. 
 
علیاری در ادامه گفت: من دیگر همه زندگیم را با تزریق کردن باختم و راهی برای رهایی از آن به فکرم نمی رسید تا اینکه شبی در حالی که به درختی تکیه داده بودم و حال کشیدن مواد مخدر بودم یکی از کارگرانم به سراغم آمد و از احوالاتم در این چند سال جویا شد و از من خواست تا مواد مخدر را کنار بگذارم. 
 
این موسس انجمن ترک اعتیاد در ادامه افزود: او من را به یک مرکز کمپ اعتیاد برد شب ها توی خلوتم درد می کشیدم و هربار که مردد میشدم برای ترک به سرعت تمام گذشته فلاکت بارم مثل فیلم از جلوی چشمم می گذشت. بعد از 5 ماه درمان مستمر تصمیم گرفتم گه اگر از اعتیاد نجات پیدا کنم یک مرکز ترک اعتیاد در شهر اردبیل راه اندازی کنم. 
 
وی همچنین تصریح کرد: در طی مراحل درمانم در کنکور سراسری شرکت کردم و در رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور استان اردبیل مشغول به تحصل شدم، همچنین بعد درمان کامل یک انجمن حمایت از ترک اعتیاد راه اندازی کردم در همین راستا با دو مرکز مجزا کمپ و تی سی با ۱۸ پرسنل و ۹۸۰۰ نفر تحت درمان و ۱۶۰۰ نفر بهبود یافته اند و توانستم چندین فرصت شغلی در استان ایجاد کنم. 
 
علیاری که موفق به کسب رتبه نخست جشنواره جوانان ایران زمین شد، در خاتمه عنوان کرد: امروز موفق شدم تا در جشنواره جوانان برتر ایران زمین رتبه نخست فعال اجتماعی با عنوان کاهش آسیب های اجتماعی اعتیاد را کسب کنم که این اتفاق برای من انگیزه ی بسیاری را به همراه دارد.

بخوانید:  سه رکن اصلی در ایجاد و استمرار تورم اقتصاد ایران را بشناسیم

یک جوان پس از سال ها استعمال مواد مخدر امروز به عنوان یک فعال اجتماعی در آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره جوانان برتر ایران زمین استان اردبیل عنوان نخست این جشنواره را كسب كرد.

رتبه نخست جشنواره جوان برتر ایران زمین برای جوان «معتاد» دیروز و «فعال اجتماعی» امروز انتهای پیام/منبع

به گزارش باشگاه جوانی خبرگزاری برنا، یونس علیاری پس از سال ها استعمال مواد مخدر امروز به عنوان یک فعال اجتماعی در آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره جوانان برتر ایران زمین استان اردبیل عنوان نخست این جشنواره را كسب كرد.