رزمایش عملیاتی خروج قطار باری حامل سوخت در ایستگاه راه آهن قزوین برگزار شد


رزمایش عملیاتی خروج قطار باری حامل سوخت در ایستگاه راه آهن قزوین برگزار شد

رزمایش عملیاتی خروج قطار باری حامل سوخت گازوئیل از ریل و آتش سوزی در ایستگاه راه آهن قزوین به مناسبت هفته کاهش آثار بلایای طبیعی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا از قزوین؛  به مناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی رزمایش عملیاتی خروج قطار باری حامل سوخت گازوئیل از ریل و آتش سوزی روز چهارشنبه در ایستگاه راه آهن قزوین برگزار شد.

در این رزمایش که مهدی رجحانی معاون عمرانی، علیمی مدیرکل مدیریت بحران نیز حضور داشتند، آمادگی نیروها در هنگام خروج قطار از ریل ارزیابی شد.

photo_2022-12-28_12-26-11

مهدی رجحانی معاون عمرانی استانداری در این رزمایش اظهارداشت: این رزمایش با رویکرد برآورد میزان آمادگی و سرعت عمل دستگاه های مسئول و خدمات رسان استانی و شهرستانی برگزار شده است.

وی بیان کرد: با برنامه ریزی انجام شده از سوی اداره کل مدیریت بحران استان، تیم های خدماتی، امداد رسانی، عملیاتی، آتش نشانی، اورژانس و سایر دستگاه های حوزه مدیریت بحران در این رزمایش بدون هیچگونه اطلاع و آمادگی قبلی حضور پیدا کردند و مورد ارزیابی قرار گرفتند.

رجحانی تصریح کرد: این مانور با هدف ارزیابی میزان آمادگی دستگاه های اجرایی مسئول، مدیران استان و شهرستانی در هنگام وقوع حادثه و سنجش عوامل سرعت عمل، توان تخصصی نیروی های انسانی، قابلیت و بکارگیری تجهیزات، فرماندهی صحنه حادثه و اطلاع رسانی به موقع در خطوط ریلی استانی قزوین برگزار شد.

photo_2022-12-28_12-51-27

این مسئول یادآورشد: در پی برنامه ریزی و هماهنگی صورت گرفته از سوی اداره کل مدیریت بحران استان با توجه به حوادث شایع ریلی که تاکنون متاسفانه در کشور رخ داده و تلفات و خسارات جبران ناپذیری را وارد کرده لذا حفظ  آمادگی نیروها در  مواجهه با خطر احتمالی ریلی از اولویت های مهم مدیریت استان بوده که طبق برنامه مدون تصمیم داریم رزمایش های عملیاتی به صورت مستمر در استان برگزار شود.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع