رسیدگی به بیش از 10 هزار زایر گرمازده در مرزها تاکنون / افزایش بیش از 100 درصدی توان عملیاتی نیروی های درمان در موج بازگشت زوار


میعاد فر: رسیدگی به بیش از 10 هزار زایر گرمازده در مرزها تاکنون / افزایش بیش از 100 درصدی توان عملیاتی نیروی های درمان در موج بازگشت زوار

رییس اورژانس کشور گفت: بیش از ۱۰ هزار مورد گرمازدگی داشتیم و نزدیک به پنج هزار سرم درمانی داشتیم ولی مرگ و میری از این بابت نداشتیم و این نشان می‌دهد همه زیرساخت ها برای زایران عزیز ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، جعفر میعادفر عصر امروز جمعه 10 شهریور ماه در حاشیه بازدید از مرز شلمچه اظهار کرد: عملیات خدمت‌رسانی به زایران اربعین از ۲۷ مرداد شروع شد و تا هر زمانی که ستاد مرکزی اعلام کند، همکاران من در وزارت بهداشت و سازمان های همکار که به ما کمک می‌کنند در میدان هستند تا آخرین زوار برگردند و ما خدمت‌رسانی کنیم.

او با اشاره به اینکه وظیفه داشتیم که نظارت و سرکشی کنیم و خداقوت بگوییم و احیانا اگر مشکلی در حوزه ما مطرح است را بررسی و جبران کمبودها را داشته باشیم، گفت: خوشبختانه از روز سه شنبه دومین دور بازدید خود را انجام دادیم و در مرز خسروی اقدام های خیلی خوبی از سوی دانشگاه علوم پرشکی به عنوان فرمانده میدان اربعین حوزه سلامت انجام شده و همینطور در مرز مهران و چزابه هم به همین شکل بود و امروز  هم در خدمت همکاران مستقر مرز شلمچه هستیم.


رییس اورژانس کشور افزود: امسال با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌کردیم  گرمای هوا یکی از چالش های جدی زایران خواهد شد، بالطبع ما باید خودمان را بر ای این شرایط آماده می‌کردیم تا اگر خدای نکرده کسانی گرمازده بشوند به کمک ایشان بیاییم.

بخوانید:  افتتاح و کلنگ زنی ۴۱۹۰ میلیارد پروژه عمرانی طی دهه فجر در گلستان

 میعادفر ادامه داد: برای این کار از سال گذشته بعد از اتمام اربعین زیرساخت های دایمی ایجاد کردیم نمونه بارز آن در شلمچه بیمارستان شهید سلیمانی است که خیلی خدمات ما را آسان‌تر می‌کند، همین شکل و همین کار را در ایلام و خسروی انجام دادیم و حتی در مرزهای شمالی که عزیزان پاکستانی و افغانستانی وارد می‌شوند این کار انجام شده است.

این مقام مسوول وزارت بهداشت توضیح داد: فضای مطبوعی را هم برای بیمار و هم تیم پزشکی که در حال خدمات‌رسانی است ایجاد کردیم مضاف بر اینها ۱۰ بیمارستان صحرایی را مستقر کردیم و هشت درمانگاه سیار داریم و محیط‌های متعددی را برای سرمایش ایجاد کردیم که اگر زایری دچار گرمازدگی شد در آن محل استراحت کند.

او بیان کرد: بیش از ۱۰ هزار مورد گرمازدگی داشتیم و نزدیک به پنج هزار سرم درمانی داشتیم ولی مرگ و میری از این بابت نداشتیم و این نشان می‌دهد همه زیرساخت ها برای زایران عزیز ایجاد شده است.

میعادفر اضافه کرد: ۹ بالگرد و ۳ فروند هواپیما به عنوان پشتیبان حضور دارند و تعدادی موتورلانس هم برای جاهایی که حرکت آمبولانس سخت می‌شود خدمات‌رسانی می‌کنند؛ در محل اجتماع ها هم تیم های واکنش سریع حضور دارند.

این مقام مسوول وزارت بهداشت افزود: با افزایش موج برگشت کار ما سخت‌تر خواهد شد و ممکن است افراد خسته باشند و مشکل تغذیه و کم خوابی داشته باشند و برخی هم با خودروی شخصی آمدند و این موضوع احتمال حوادث ترافیکی را افزایش می‌دهد و توصیه ما این است که وقتی وارد کشور شدند یکی دو ساعت استراحت کنند.

بخوانید:  پشت پردۀ رابطۀ «فیلیمو» و «تلویکا» چیست؟

رییس اورژانس کشور در پایان بیان کرد: برای برگشت مرزها را تقویت کردیم به این دلیل که افراد کم‌کم می‌روند ولی به یکباره برمی‌گردند به همین خاطر توان عملیاتی ما در هفته آخر ۱۰۰ درصد و حتی بیشتر می‌شود.

انتهای پیام/

 

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع