رشد اقدامات عمرانی در آذربایجان‌غربی بی سابقه است


آیا این خبر مفید بود؟

وی افزود: تکمیل پروژه های نیمه تمام به عنوان یکی اولویت های جدی دولت سیزدهم مطرح بوده و با ریل گذاری مناسب و تلاش شبانه روزی مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی، آذربایجان غربی به عنوان یکی از استانهای پیشرو در این زمینه بشمار می رود.

معتمدیان تفویض اختیار به استانداران در اجرای پروژه ها را یکی از دلایل سرعت بخشی به روند اتمام پروژه ها و تخصیص به موقع اعتبارات دانست و گفت: جهت گیری اجرای پروژه ها بر اساس اولویت بندی کمیته رصد و پایش بوده که توانسته ضمن کاستن از تبعات اجتماعی پروژه های نیمه تمام، موجب خلق امید در بین مردم گردد.

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان‌غربی، محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای اداری ضمن قدردانی از تلاش و هم افزایی همه ارکان استان در سالجاری، تصریح کرد: امسال، سال سخت و پرکاری بود. فراز و نشیب ها و اتفاقات تلخ و شیرین بسیاری را شاهد بودیم.

انتهای پیام

وی رشد سرمایه گذاری در بخش معدن را از اقدامات شاخص در سالجاری برشمرد و گفت: با رفع موانع مختلف با مشارکت دستگاه قضایی و نهادهای اطلاعاتی، زمینه سرمایه گذاری ۴۳ هزار میلیارد تومانی در بخش معدن فراهم شده است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به راهبرد سفرهای شهرستانی به منظور رفع تبعیض و نابرابری، توزیع عادلانه امکانات، تدوین برنامه میان مدت پیشرفت و تحقق سرانه های توسعه تصریح کرد: با همراهی و هم افزایی شکل گرفته، علاوه بر حضور مجموعه مدیران استانی در همه شهرستانها، جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه نیز با محوریت هر شهرستان برگزار شد.

بخوانید:  تجهیز ناوگان حمل و نقل و لجستیک بازرسی‌ اتاق های اصناف کشور با خودروی شاهین اتوماتیک

وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات دولت در مناطق زلزله زده خوی، مجموعه تلاشهای حاکمیت، دولت و مردم در این مناطق را بی نظیر دانست و گفت: علیرغم اینکه برخی رسانه نماهای استانی، ملی و خارج از کشور درصدد فرافکنی و نادیده گرفتن تلاشهای صورت گرفته در مناطق زلزله زده بودند اما با هماهنگی های همه ارکان شاهد خدمات رسانی بی نظیر در این مناطق بودیم.

معتمدیان ریل گذاری برای ۴۹۱ پروژه جدید در سالجاری را در همین راستا دانست.

رئیس شورای اداری آذربایجان غربی بهره گیری از ظرفیت ماده ۲۳ را از دیگر اقدامات شاخص برای اجرای پروژه های جدید عنوان کرد و گفت: علیرغم اینکه تکمیل پروژه های نیمه تمام را پیگیری می کنیم اما در هر شهرستانی که کمیته ماده ۲۳ تشخیص بدهد پروژه جدید نیز اجرایی خواهد شد.

وی بهره گیری از ظرفیت های اعتباری استانی و ملی، کار و تلاش جهادی و برنامه ریزی مناسب را از دلایل رشد تکمیل پروژه های نیمه تمام برشمرد و گفت: در سالجاری هفت هزار میلیارد تومان اعتبار عمدتا به صورت نقدی برای پروژه های توسعه محور بر اساس اولویت بندهای صورت گرفته تخصیص یافت که در نوع خود بی نظیر است.  

وی با اشاره به اینکه علیرغم جهش در جذب اعتبارات ملی، هنوز برخی دستگاه ها در این زمینه ضعف اساسی دارند افزود: مدیران دستگاه های اجرایی باید در جذب اعتبارات ملی تلاش جدی داشته باشند.

  معتمدیان با اشاره به اینکه با افتتاح تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه، روند نجات این دریاچه به اتمام نرسیده، گفت: این روند با پیگیری های ریاست محترم جمهوری، تخصیص بموقع اعتبارات و تکمیل ۲۶ پروژه در دست اقدام تداوم خواهد داشت.

بخوانید:  تکذیب شایعه‌سازی‌ها علیه وزارت ورزش و جوانان

معتمدیان ادامه داد: در سال آینده علاوه بر تکمیل پروژه های نیمه تمام، از ظرفیت های اجتماعی در جهت مردمی سازی امور احیای دریاچه ارومیه نیز بهره گیری خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی گفت: تلاش داریم با توجه به حمایت جدی دولت و تخصیص به موقع منابع، حداکثر تا پایان مردادماه سال آینده پرونده بازسازی و اسکان زلزله خوی را ببندیم.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

معتمدیان نظارت میدانی از دستگاه های اجرایی، اجرای دور دوم سفرهای شهرستانی با رویکرد جدید، نهضت ملی مسکن، سرمایه گذاری و احیای واحدهای راکد،  تداوم روند نجات دریاچه ارومیه و توسعه دیپلماسی منطقه ای را از جمله برنامه های سال آینده عنوان کرد.

استاندار آذربایجان غربی ساماندهی مرزها از جمله تمرچین و کیله را از اقدامات مهم استان در جهت شکوفایی اقتصادی دانست و گفت: با اقدامات صورت گرفته مرز تمرچین از مرزهای مهم صادرات محور است و با امکان تردد مسافری که در مرز کیله صورت گرفته، در ماههای آتی تمام رویه های گمرکی نیز اعمال خواهد شد.