رشد 50 درصدی نرخ باسوادی بانوان نسبت به قبل از انقلاب/ مراقب افزایش سن «تجرد» زنان باشیم

به گزارش خبرگزاری برنا، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: سرانه فضای آموزشی قبل از انقلاب به ازای هر دانش آموز یک و نیم متر مربع بود. ۴۳ سال از انقلاب گذشته و در ظالمانه‌ترین تحریم‌ها قرار گرفته‌ایم، با این حال، سرانه امروز به ۵.۲ متر مربع رسیده است. نرخ باسوادی قبل از انقلاب ۴۷ درصد بوده که امروز به ۹۷ درصد رسیده و فاصله باسوادی زنان و مردان بسیار کاهش یافته است. 

منبع
آیا این خبر مفید بود؟

نوری ضمن تاکید بر ضرورت استفاده از  ظرفیت‌های مردمی در تعلیم و تربیت گفت: باید بتوانید با مردمی سازی کارتان را پیش ببرید. لازم است تا جایی که می‌توانید بچه‌ها را از کلاس درس بیرون بیاورید و در جایی که مناسب با حال و هوای درس است آموزش دهید که خیلی هم کار سختی است. فضای کالبدی آموزش بسیار مهم است و ما مدارس زیادی که متناسب با معماری ایرانی اسلامی خودمان ساخته شده باشند، نداریم. 

وزیر آموزش و پرورش خطاب به مشاوران زنان استان‌های آموزش و پرورش ادامه داد: تربیت در ساحت‌های مختلف بسیار مهم است و خود شما هم باید به آن مجهز شوید. به عنوان مثال هنری بیاموزید، فعالیت ورزشی داشته باشید و…. مشاوران امور زنان نیز باید شبکه سازی را بلد باشند و مردم را پای کار بیاورند. باید نظام مسائل بخش‌های مختلف را احصاء کرده و برای حل آنها شبکه سازی کنید تا بتوانید مشکلات را حل کنید. 


وزیر آموزش و پرورش: رشد 50 درصدی نرخ باسوادی بانوان نسبت به قبل از انقلاب/ مراقب افزایش سن «تجرد» زنان باشیم


|