رفع محدودیت ۱۵۰ متری رودخانه‌ جاجرود با اجرای طرح فاضلاب

 در بخش دیگری از این نشست، معاون سیاسی انتظامی فرماندار شمیرانات تعداد اتباع خارجی در سطح شهرستان را بالغ بر ۸ هزار نفر اعلام کرد و گفت: در شش ماهه دوم سال، تعداد قابل توجهی از اتباع غیرمجاز رد مرز شده‌اند اما با توجه به شرایط کشور افغانستان، اتباع مجاز نباید رد مرز شوند.

 در بخش دیگری از این نشست، معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی شمیرانات درباره اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه نان،‌ گفت: در جلسه اتحادیه های ۱۶ شهرستان استان تهران با معاونان برنامه‌ریزی فرمانداری‌ها و معتمدان نانوایی‌ها  یارانه ۱۵ درصدی به ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد.

وی با تاکید بر این‌که در حال حاضر توسعه بیمارستان و‌ افزایش تخت مدنظر نیست، ادامه داد: باید همه امکانات از جمله ظرفیت پارکینگ و مناسب‌سازی خیابان‌های اطراف انجام شود، تا توسعه بیمارستان نیز اتفاق بیافتد.

رفع محدودیت ۱۵۰ متری رودخانه‌ جاجرود با اجرای طرح فاضلاب

 وی خاطرنشان کرد: با کلنگ‌زنی نخستین تصفیه‌خانه لواسانات در هفته دولت این امکان فراهم می‌شود که تعداد زیادی از روستاهای لواسانات بزرگ و بخشی از روستاهای لواسان کوچک به این تصفیه خانه متصل شوند.

 معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری شمیرانات ابراز داشت: در مورد اتباع و کارگاه‌هایی که برای کارگران خود نان تهیه می‌کنند نیز تا پایان سال جاری پیشنهادات اخذ شده و تصمیم‌گیری خواهد شد.

بیمارستان شهدای تجریش تا اواخر بهمن ماه به ساختمان جدید منتقل می‌شود

نماینده عالی دولت در شمیرانات به بسته شدن راه‌های ارتباطی برخی روستاها در بارش برف اخیر، اشاره کرد و ابراز داشت: متاسفانه در بارش‌های اخیر شرمنده شهروندان شمیرانات شدیم.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

وی بیان داشت: بی‌شک میزان تراکنش و کارکرد نانوایی‌ها رصد می‌شود و میزان آردی که به آن‌ها تعلق می‌گیرد براساس این ملاک انجام می‌شود، اما در حال حاضر هیچ‌‌گونه پیش‌بینی برای افزایش قیمت نان وجود ندارد.

وی تاکید کرد: فارغ از ضعف‌های موجود در خصوص تجهیزات و همچنین برخی ضعف‌ها در نظارت‌ها، اداره راهداری بر خلاف سیل اخیر که عملکرد قابل قبولی داشت در بارش برف عملکرد ضعیفی را نشان داد.

بخوانید:  امیرعبداللهیان با رافائل گروسی دیدار کرد

 ذاکریان با بیان اینکه در بارش برف اخیر امکانات موجود شایسته شمیرانات نبود، خاطرنشان کرد: مسائلی همچون میزان ادوات و تجهیزات و سرپا نگهداشتن این تجهیزات و از طرف دیگر شاهد مشکلات مدیریتی بودیم که این موضوع در حال پیگیری است.

محسن مبارکی با تاکید بر اینکه رصد و نظارت بر اتباع مقیم شمیرانات توسط دستگاه‌های مختلف انجام می‌شود، ابراز داشت: تاکنون گزارشی از کار سازمان یافته و تشکیلاتی از سوی اتباع نداشته‌ایم.

 وی با بیان این‌که در حال حاضر طرح جمع‌آوری اتباع هر ماه در حال اجرا است و اتباع مجرد غیرمجاز رد مرز می‌شوند، گفت: در هر دوره جمع‌آوری کمتر از ۲۰ درصد اتباع دارای این شرایط هستند و رد مرز می‌شوند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم با احداث دو یا سه تصفیه خانه دیگر موضوع شبکه فاضلاب در سطح شهرستان حل و فصل شود. البته در کنار پیگیری‌ها برای ساخت تصفیه خانه‌ها و تکمیل شبکه فاضلاب با توجه به اینکه ۱۸ ماه تا دو سال زمان می‌برد طرح جایگزینی برای جمع‌آوری فاضلاب با استفاده از مخازن و هم‌چنین بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در دستور کار ما قرار گرفته که موافقت‌های شفاهی کسب شده و باید برای اجرای آن در روستاها اقدامات لازم را آغاز کنیم.

مبارکی خاطرنشان کرد: در حال ایجاد زیرساخت‌هایی هستیم که در نانوایی‌ها و فروشگاه‌ها از اتباع غیرمجاز استفاده نشود که اگر رعایت نشد با آن‌ها برخورد قانونی صورت بگیرد.


آیا این خبر مفید بود؟

ذاکریان ادامه داد: با استدلال‌های ما نهایتاً مالک پذیرفت که این تخریب را باید انجام دهد اما اعلام کرد پول لازم برای انجام عملیات تخریب را ندارم. نهایتاً با ورود شورای حفظ بیت‌المال تخریب بخشی از سازه آغاز شد و استعلام جدید از نظام مهندسی گرفته شده که اگر امکان تخریب وجود داشته باشد مالک باید این کار را انجام دهد و اگر برابر تشخیص نظام مهندسی امکان تخریب با توجه به شرایط سازه وجود نداشته باشد باید در رای تجدیدنظر شود. البته حق هرگونه بهره‌برداری تا زمان اجرای حکم از این ساختمان ممنوع شده است.

بخوانید:  رونمایی از مستند «جوانمرد»؛ روایتی از نحوه شهادت حمیدرضا الداغی

 فرماندار شمیرانات با بیان اینکه محور کمرخانی یک طرح ملی است، خاطرنشان کرد: این طرح ۷۰ کیلومتری از جاده لشگرک آغاز و به چالوس منتهی می‌شود، که از ۳۸ کیلومتر آن که در این شهرستان قرار دارد، ۱۹ کیلومتر اجرا شده است.

فرماندار شمیرانات با بیان اینکه بیمارستان شهدای تحریش یک پروژه ملی است، گفت: این بیمارستان با همان ۵۰۰ تخت تا اواخر بهمن ماه به ساختمان جدید منتقل می‌شود.

خرید نان تا سال ۱۴۰۲ تنها با کارت انجام می‌شود

 ذاکریان ابراز داشت: با توجه به فصل زمستان و شرایط آب و‌ هوایی فعلی، در سال آینده ۹۰۰ متر از محور کمرخانی تعریض خواهد شد.

مبارکی ادامه داد: با توجه به شرایط، ظرفیت‌های تجریش و مخالفت مردم، در حال حاضر پیشنهادی که تائید یا رد نشده است، مبنی بر استقلال شهرستانی در بخش‌های تابعه مطرح است. این موضوع نخستین بار در پاسخ به دفتر سیاسی استانداری در قالب پیشنهادی به صورت مکتوب ارائه شد و در حال حاضر نیز منتظر پاسخ استانداری تهران هستیم.

غدیر بلالی یادآور شد: در سال آینده افرادی که به نانوایی‌ها مراجعه می‌کنند، اگر کارت نداشته باشند امکان خرید نان با پول نقد را ندارند، که با این روش از تخلفاتی همچون آرد فروشی که گاهی انجام می‌شود جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: اجرای طرح هادی روستاهای راحت آباد و ایراء، جنگل‌کاری (کاشت ۳۵ هزار اصله نهال در زمینی به مساحت ۱۳۰ هکتار)، مجتمع گردشگری دهکده سلامت (مجتمع پذیرایی و تفریحی به مساحت یک هکتار)، مجتمع گردشگری مهر (مجتمع پذیرایی و تفریحی به مساحت یک هزار و ۵۰۰ مترمربع، و بازسازی و احداث سالن اجتماعات ۴۰۰ مترمربع آیت الله تهرانی فشم) از اهم پروژه‌هایی هستند، که افتتاح و به بهره‌برداری خواهند رسید.  

بالغ بر ۸ هزار اتباع خارجی در شهرستان شمیرانات ساکن هستند

نماینده عالی دولت در شمیرانات خاطرنشان کرد: افتتاح ۵ پروژه از پروژه‌های دهه مبارک فجر ۱۴۰۱، منجر به اشتغال‌زایی ۱۸۰ نفر خواهد شد.  

بخوانید:  مبلغ سود سهام عدالت مشخص شد

انتقال ساختمان فرمانداری شمیرانات از تجریش به بخش‌های تابعه

 فرماندار شمیرانات در خصوص محدودیت‌های ناشی از لزوم رعایت حریم ۱۵۰ متری رودخانه‌ جاجرود اظهار داشت: تنها راه برون‌رفت از این محدودیت‌ها اجرای طرح فاضلاب است؛ شبکه فاضلاب در شهرهای تابعه به خوبی پیش رفته ولی در مناطق روستایی پیشرفت چندانی نداشته است، که از هفته دولت تاکنون (کلنگ‌زنی تصفیه‌خانه و پیگیری اجرای شبکه قاضلاب رسنان) بخش روستایی نیز با اولویت در دستور پیگیری و اجرا قرار دارد.

 

بهره‌برداری از هتل آرینا تا پایان اجرای حکم ممنوع است

در بارش‌های اخیر شرمنده شهروندان شمیرانات شده‌ایم

ذاکریان ادامه داد: پروژه احداث پل خروجی شهر لواسان به مساحت یکهزار مترمربع، پروژه ادامه و تکمیل ساختمان فرهنگی تفریحی شهرداری لواسان به مساحت کلی ۴ هزار و ۵۷۰ مترمربع، پروژه ادامه دیوار آجری پادگان لشگرک و پروژه مرکز اقامت مهمان‌پذیر دهیاری آهار در این ایام کلنگ‌زنی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ جلسه نشست خبری مجتبی ذاکریان فرماندار شهرستان شمیرانات با حضور محسن مبارکی معاون سیاسی انتظامی، غدیر بلالی معاون برنامه‌ریزی، اداری و مالی، وحید تاجیک معاون فنی و عمرانی، امیر بهزادی مقدم رئیس اداره مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی فرمانداری، اصحاب رسانه، خبرنگاران و فعالان فضای مجازی برگزار شد.

 نماینده عالی دولت در شمیرانات در خصوص اجرای حکم هتل آریانا و تخریب سه طبقه اضافه آن گفت: پس از صدور حکم در کمیسیون ماده ۹۹ و تائید آن در دیوان مالک مدعی شد که اجرای حکم دیوان به فرمانداری سپرده شده و به مالک ارتباطی ندارد.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شمیرانات در خصوص انتقال ساختمان فرمانداری شهرستان به یکی از دو بخش لواسانات یا رودبارقصران خاطرنشان کرد: در دوره استانداری آقای منصوری انتقال ساختمان فرمانداری ابلاغ شده بود و با توجه به پیگیری‌های انجام شده گزینه‌هایی را تقریباً نهایی کرده بودیم، اما در جلسه شورای اداری استان تهران که با حضور استاندار جدید انجام شد، عنوان گشن که ساختمان فرمانداری به شهر لواسان منتقل شود.

تعریض محور کمرخانی در سال آینده انجام می‌شود