رفع مشکلات ریزگردهای خراسان جنوبی نیازمند اقدامات مستمر


آیا این خبر مفید بود؟

به گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی، نخعی در  در برنامه رادیویی میز خبر صدا و سیمای استان گفت: ۲۲ سال است که با خشکسالی مواجهیم، اما هنوز جدی گرفته نشده است به همین خاطر فراکسیون مقابله با خشکسالی تشکیل دادیم و به بررسی پدیده خشکسالی و اثرات آن در بخش‌های مختلف پرداخته و پیگیر ارائه راه حل‌های مناسب هستیم.

 

نخعی  افزود : این طرح هنوز در دایره اجرا عملی نشده، اما در حال پیگیری است.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اینکه ساماندهی و رفع مشکلات مرزنشینان متولی مشخصی می‌خواهد تا به بهبود معیشت آنان کمک مؤثری کند گفت : یکی از اصلی‌ترین اشکالات ساختاری در مورد مرزنشینان این است که موضوع مرز و ساماندهی فعالیت‌های آن متولی مشخصی ندارد که پیشنهاد آن را داده ایم.

بخوانید:  معرفی خودرو جدید رضوانی / کادیلاک اسکلید ضد گلوله ۶۰۰ هزار دلاری

وی افزود : در بودجه امسال استان نیز پیشنهاد مشخصی برای بحث ریزگرد‌ها نداشتیم و امیدواریم که مسئله با جدیت بیشتری پیگیری شود.

خبرنگار:مرضیه شهریاری


رفع مشکلات ریزگردهای خراسان جنوبی نیازمند اقدامات مستمر

وی همچنین در خصوص پیگیری‌ها در خصوص واریز سهمیه سوخت مرزنشینان گفت: ناترازی فرآورده‌های نفتی به خصوص نفت و گاز باعث شد عملاً دولت امکان صادرات نفت به صورت زمینی را نداشته باشد و به دنبال قطع صادرات، درآمدی عائد نمی‌شود تا به مرزنشینان اختصاص داده شود.