رفع موانع 10 هزار و 259 واحد تولیدی توسط دستگاه قضایی

photo_2023-01-29_21-35-55

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

علی جمادی در این نشست اظهارداشت: با تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه تلاش می شود با هماهنگی لازم بتوانیم به رفع موانع تولید کمک کنیم.

این مسئول اضافه کرد: همچنین 528 شرکت تولیدی را که تعطیل شده و یا دچار رکود بود را احیا کرده ایم که 41 شرکت آن در استان قزوین مستقر بوده است.

وی گفت: در کنار ستاد اقتصاد مقاومتی، شورای حفظ بیت المال را هم داریم که باید به طور متوازن به وظایف قانونی خود عمل کرده و از اموال دولت صیانت کنیم لذا با کسانی که اهلیت در تولید را ندارند و بخواهند حقوق دولت را تضییع کنند برخورد می کنیم.

جمادی بیان کرد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده توانسته ایم موانع بیش از 10 هزار و 259 واحد تولیدی را در کشور برطرف کنیم که 473 شرکت در استان قزوین مستقر هستند.

 وی تصریح کرد: در ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی با حضور معاون قوه به طور مستمر رصد و پیگیری می شود و قرار است در نشست آینده ستاد مسایل و مشکلات شرکت های دانش بنیان مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام

در این نشست فراهانی تولیدکننده از کشور عمان، یک تولید کننده از کشور ترکیه و وقاری از شرکت بلورک البرز، موسوی از شرکت بل، نوروزیان از شرکت آسا، ایمان زاده از آزاد فیلتر مشکلات خود در خصوص برخورداری از معافیت مالیاتی، رفع تعهدات ارزی، ترخیص کالا از گمرک بندرعباس، رفع توقیف سند املاک مشکلات خود را مطرح کردند و خواستار حل آنها شدند.

بخوانید:  آیین اختتامیه ششمین دوره جایزه ادبی ریحانه
وی بیان کرد: این جلسات در دستگاه قضایی به نحوی برگزار می شود که گره گشا باشد و خوشبختانه به دستاوردهای بسیار خوبی هم رسیده ایم.

معاون قضایی دادستان کشور یادآورشد: در دستگاه قضایی حامی تولید و تولیدکننده واقعی هستیم اما گاهی اوقات برخی افراد به نام تولیدکننده تسهیلات را در بخش های غیرتولید استفاده می کنند و یا به تعهدات خود عمل نکرده و اقساط را پرداخت نمی کنند و چندین بار مهلت می گیرند اما همچنان از پرداخت مطالبات بانکی سرباز می زنند که این رویکرد مورد پذیرش نیست و با آن برخورد می کنیم. 

photo_2023-01-29_21-35-34

photo_2023-01-29_21-35-41


آیا این خبر مفید بود؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ نهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان عصر یکشنبه با حضور علی جمادی معاون قضایی دادستان و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی کشور، مظفری مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، رجبی دادستان، شعبانی رئیس کل دادگستری، رحمانی معاون اقتصادی استانداری و تعدادی از تولیدکنندگان در دادسرا تشکیل شد.

معاون قضایی دادستان کل کشور اظهارداشت: از ایده ها و راهکارهای تولیدکنندگان برای حل مشکلات بخش تولید استفاده می کنیم تا به اشتغال و اقتصاد کشور کمک شود.

در ادامه از مدیران شش واحد صنعتی شاخص استان قزوین تجلیل شد.