رقابت بیش‌از ۴۵ هزار سیستانی و بلوچستانی در کنکور سراسری

دبیر ستاد مدیریت آزمون‌های سراسری سازمان سنجش و آموزش کشور در سیستان و بلوچستان گفت: ۴۵ هزار و ۲۹۰ داوطلب آزمون سراسری همزمان با سراسر کشور با هم به رقابت می‌پردازند.

به گزارش خبرگزاری برنا از سیستان و بلوچستان ، فرهاد شهرکی اظهارداشت: از ۴۵ هزار و ۲۹۰ داوطلب شرکت‌کننده در سیستان و بلوچستان ۵۹ درصد خانم‌ها و ۴۱ درصد را آقایان تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه بیشترین شرکت‌کنندگان مربوط به رشته علوم‌انسانی با ۲۴ هزار و ۵۶۳ داوطلب است افزود: در گروه علوم‌تجربی ۱۴ هزار و ۳۲۹ داوطلب و در گروه علوم ریاضی و فنی ۲ هزار و ۱۶۰ داوطلب شرکت دارند.

دبیر ستاد مدیریت آزمون‌های سراسری سازمان سنجش و آموزش کشور در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: آزمون کنکور در روزهای پنجشنبه و جمعه در ۲۲ شهر و شهرستان استان برگزار که بیشترین شرکت‌کننده مربوط به شهر زاهدان با ۱۱ هزار و ۱۱۷ داوطلب است.

وی ادامه داد: در حوزه سیستان ۶ هزار و ۴۴۱ شرکت‌کننده و در ایرانشهر چهار هزار و ۲۲۹ شرکت‌کننده در کنکور شرکت دارند.

شهرکی خاطرنشان کرد: صبح پنجشنبه آزمون گروه علوم‌تجربی و بعدازظهر پنجشنبه آزمون زبان‌های خارجی و صبح جمعه ۳۰ دیماه آزمون علوم ریاضی و علوم‌انسانی و در بعدازظهر جمعه نیز آزمون هنر برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در نوبت بعدازظهر درب حوزه‌های امتحانی در ساعت ۱۴ بسته خواهد شد و داوطلبان باید تا ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه در محل آزمون حضور پیدا کنند.

دبیر ستاد مدیریت آزمون‌های سراسری سازمان سنجش و آموزش کشور در سیستان و بلوچستان همراه‌داشتن چاپ کارت ورود به جلسه را برای هر داوطلب ضروری عنوان کرد و گفت: داوطلبان باید شناسنامه عکس‌دار یا کارت ملی عکس‌دار جهت شناسایی و همچنین مداد سیاه، مدادتراش و پاک‌کن نیز همراه داشته باشند.

وی ادامه داد: داوطلبان از همراه‌داشتن تلفن همراه، ساعت هوشمند و هرگونه وسیله هوشمند و اضافی خودداری کنند، حتی در صورت خاموش بودن تخلف محسوب می‌شود و برای داوطلب ۱۰ سال محرومیت از آزمون را به همراه خواهد داشت.

بخوانید:  اعلام ترکیب نهایی ایران برابر انگلیس


منبع
آیا این خبر مفید بود؟