رهبری اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی با تقویت حلقه‌های میانی


آیا این خبر مفید بود؟

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ سومین همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها در دولت مردمی با حضور سخنگوی دولت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین استاد حاج حسین یکتا برگزار شد.

وی در ادامه با اشاره به لزوم تغییر ساختارهای فرهنگی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید زیرساخت های انقلابی و پایدار برای آینده بسازد تا خروجی های فرهنگی و هنری تراز انقلاب اسلامی، مستمر و بصورت فزاینده رشد داشته باشد.


رهبری اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی با  تقویت حلقه‌های میانی

سید محمد هاشمی در رابطه با موضوع برنامه ریزی و برنامه پذیری  ادارات کل استان ها گفت: معتقدم در حوزه فرهنگ باید به صورت موزاییکی و محلی عمل کنیم تا ابتکار را به دست بگیریم، عملیات های شابلونی در حوزه فرهنگ که تلاش می کند برنامه های قالبی را در همه جا یکسان اجرا کند، عمدتا به نتیجه نخواهد رسید. باید با دقت نظر و ظرافت نسبت به ظرفیت ها، نیاز ها و اقتضائات بومی هر منطقه در حوزه فرهنگ، برنامه ریزی نمود و به تقویت ظرفیت های فرهنگی هر استان اهتمام ویژه داشت. همچنین می شود به کاریکاتور در خراسان جنوبی، مستند در بوشهر، انیمیشن در لرستان به عنوان نمونه هایی از ظرفیت های فرهنگی-بومی هر منطقه اشاره داشت.

معاون وزیر ارشاد در ادامه با تاکید بر تعامل سازنده و هم افزا کننده با همه ساختارهای موثر در مدیریت فرهنگ هر استان افزود: مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها باید به ارتباط و تعامل سازنده و مستمر با استاندار و نمایندگان استان خود اهتمام جدی داشته باشند.

بخوانید:  قهرمانی النجمه به شیرینی حلوای بحرینی و گز اصفهان /  جام طلایی و سوغات نصف جهان در چمدان بحرینی

سید محمد هاشمی با تاکید بر مسئله توجه به کار فرهنگی و کادرسازی در مناطق محروم گفت: از مدیران کل انتظار می‌رود حتماً به کار فرهنگی و مسئله کادرسازی در مناطق محروم اهتمام بورزند و برای آن طراحی و برنامه ریزی های دقیقی داشته باشند.

انتهای پیام/

معاون وزیر فرهنگ در سومین همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها روی تولیدات و رویدادهای فرهنگی رو به رشد تاکید کرد.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع