روایتی متفاوت از سفر وزیر ارتباطات به روسیه

«وزارت ارتباطات با برنامه ریزی سفر روسیه با رویکرد گسترش صادرات فناوری و محصولات دانش‌بنیان ایرانی اقدام ارزشمندی انجام داد.
نکته بسیار مهم در این سفر، فرصت‌شناسی و انتخاب درست بازار هدف بود. روسیه یک بازار بسیار بزرگ با حدود ۳۰۰ میلیارد یورو واردات، در بهترین زمان، که آنها به دلیل تحریم آمادگی لازم برای پذیرش محصولات و تامین‌کنندگان جدید، را دارند.

اینکه برخی رسانه‌های داخلی و خارجی، این همه زحمت و دستاورد ارزشمند وزارت ارتباطات را به خاطر یک عکس به حاشیه می برند، واقعا بی‌انصافی است.
اینکه برخی رسانه‌ها همسو با رسانه‌های معاند، این سفر را به صیانت و فیلترینگ ربط می‌دهند، تا دستاوردهای صادراتی جوانان نخبگان و متخصصین این کشور را پشت حاشیه‌سازی‌ها مخفی کنند، واقعا جای تعجب و تاسف دارد!
این افراد ظاهرا با ایجاد فرصت‌های صادرات تولیدات دانش بنیان ایرانی مشکل دارند و به هر بهانه‌ای، به دنبال تضعیف این اقدام شایسته هستند.

شاید اگر سه سال پیش همین هیئت تجاری به روسیه سفر می‌کرد، ده درصد این میزان توفیق در عقد قرارداد و تفاهم‌نامه را کسب نمی‌کردند. اما شناخت خوب وزارت ارتباطات از شرایط تحریم روسیه و نیاز مبرم آنها به تامین‌کنندگان جدیدی که بتوانند خلاء رفتن تامین‌کنندگان آمریکایی و اروپایی را پر کنند، نکته طلایی این سفر بود.
قبل از سفر وزارت ارتباطات در جلسات مختلف با شرکت‌ها، ظرفیت‌های موجود در کشور برای عرضه در این سفر را بررسی کرد و لیستی از شرکت‌های منتخب که آمادگی صادرات فناوری، خدمت یا محصول به روسیه آماده شد.
وزارت ارتباطات با کمک سفارت ایران در روسیه و وزارت ارتباطات روسیه، هماهنگی برای جلسات B2B بین شرکت‌ها و ایجاد فرصت مناسب برای دسترسی سریع به مدیران ارشد شرکت‌های بزرگ روسیه را برنامه ریزی کردند، که تمامی این جلسات به شکل خوبی اجرا شد.
در این سفر شرکت‌های ایرانی در کنار برگزاری جلسات تجاری، از بسیاری از زیرساخت‌های IT و ICT روسیه دیدن کردند که انجام این هماهنگی اون هم در کشور روسیه با اون همه فضای امنیتی و حساسیت به نظرم کار بزرگی بود.

بخوانید:  به چه رای داده اید؟

اما اما اما !!

 

|

روایتی متفاوت از سفر وزیر ارتباطات به روسیه

مهدی انجیدینی مدیرعامل پیام‌رسان ایرانی گپ در کانال شخصیش در گپ به تشریح فرامتن سفر وزیر ارتباطات به مسکو پرداخت

بخوانید:  زیان 20 میلیارد دلاری سوئد در صورتی که توسط جهان اسلام تحریم شود