روزه داران از مصرف غذاهای چرب و شور در وعده سحری خودداری کنند

استفاده از مواد دارای کلسیم مانند پنیر و شیر، همچنین نان های سبوس دار برای وعده سحری، دیگر توصیه های این کارشناس تغذیه به روزه داران بود.

به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، کارشناس تغذیه دانشکده تغذیه و علوم غذایی شیراز، گفت: بسیاری از افراد اعتقاد دارند هنگام سحری باید از مواد غذایی که انرژی بالایی دارد استفاده کنند تا در مدت روز احساس گرسنگی نکنند، به همین دلیل خوردن غذاهای چرب را ترجیح می دهند، اما باید متوجه باشند که مصرف مواد غذایی خیلی چرب، تشنگی شدید و مشکلات بسیاری را به همراه دارد.

میوه و سبزی را در ماه مبارک رمضان فراموش نکنیم!

وعده سحری می تواند ویژگی یک صبحانه معمولی یا ناهار متوسط را داشته باشد؛ افرادی که به غذای سرد عادت دارند، سحری را مشابه صبحانه و کسانی که به غذای گرم عادت دارند نیز می توانند سحری را شبیه به وعده ناهار مصرف کنند.

کهنسال یادآور شد: مصرف میوه و سبزی تازه علاوه بر تامین ویتامین ها و مواد مغذی، مقدار فیبر بالایی را نیز به بدن می رساند که از یبوست جلوگیری می کند و قسمتی از آب موردنیاز بدن را نیز تامین می کند.

وی همچنین تهیه سالادی حاوی سبزی های برگ سبز مانند کاهو، خیار و سبزی های معطر، گوجه فرنگی، فلفل دلمه، لیمو ترش و همچنین هویج رنده شده یا جوانه گندم همراه با مواد غذایی دارای ویتامین C به همراه یک یا دو عدد گردو یا اندکی روغن زیتون را برای تامین مواد موردنیاز بدن در وعده سحری، پیشنهاد داد.

بخوانید:  ایران و نیکاراگوئه هم بدون تماشاگر شد

“عاطفه کهنسال” به افرادی نیز که مواد قندی را ترجیح می دهند، یادآوری کرد که مصرف مواد قندی و شیرینی به مقدار زیاد و در یک وعده، باعث افزایش ناگهانی هورمون انسولین در خون می شود.


|