روستاییان و عشایر در بخش اقتصادی اثرگذار هستند

انتهای پیام

فداکار  با تاکید بر لزوم آگاهی‌بخشی و ارتقاء سواد، دانش و مهارت در جوامع عشایری، تصریح کرد:‌ عشایر قشر کم درآمدی هستند و هزینه آنچنانی نمی برند لذا باید از ظرفیت‌های آموزشی استان برای توانمندسازی عشایر به صورت ویژه استفاده کرد.

وی ادامه داد: روستاییان و عشایر در بخش اقتصادی اثرگذار هستند و می‌توان آنان را کانون اصلی خودکفایی کشور در حوزه تامین و امنیت مواد غذایی دانست.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: حمایت دولت از طرح و لایحه های مجلس همچون ارزش افزوده و بهره گرفتن از صندوق توسعه ملی، در بهبود معیشت و اشتغال‌زایی جامعه عشایری تاثیرات به‌سزایی داشته است.

استاندار کرمان در ادامه این جلسه با اشاره به معادن استان در جوار مناطق عشایری گفت: اگر موردی از معادن هست به ما اطلاع دهید تا مشکل یا به نفع عشایر حل شود و یا موارد را دسته بندی کرده و در شورای معادن گزارشات ارائه و مصوبه اجرا کنیم.

 

استاندار کرمان بر لزوم استمرار اختصاص تسهیلات ارزان قیمت برای متقاضیان واجد شرایط جامعه عشایری استان تاکید کرد و گفت: معتقدم ایجاد فرصت های شغلی، بهبود معیشت و اقتصاد، با استفاده از منابع روستاها و عشایر و بهره گیری درست و اصولی از ظرفیت منابع انسانی، خلاقیت و ابتکار امکان پذیر است.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف


منبع

فداکار به تنگناهای امروز کشور در تامین مالی اشاره و اضافه کرد: دولت سیزدهم همچنان بر تقویت زیرساخت های روستایی و امور عشایر اهتمام ورزیده است.

بخوانید:  افتتاح سالن کشتی بردسیر با حضور وزیر ورزش و جوانان

آیا این خبر مفید بود؟

وی با اشاره به اینکه تسهیلات مناسبی در حوزه اشتغال به روستاییان و عشایر با کمترین سود می تواند اعطا شود بیان کرد: هیچ کوتاهی در تسهیلات اشتغالزایی عشایر قابل توجیه نیست و تا جایی که امکان دارد کمک خواهیم کرد.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: لازم است با استفاده از فرصت اشتغالزایی استان و توجه به ظرفیت اقتصادی تولیدات عشایر، شاخص های اقتصادی را ارتقاء داده و در تقویت اقتصاد ملی نیز نقش آفرین بود.

استاندار کرمان همچنین بر ضرورت توجه ویژه به بخش های فرهنگی و مذهبی حوزه عشایری در کنار بخش اقتصادی تأکید و خاطرنشان کرد:‌ باید به همه شهرستان‌های عشایرنشین خدمات مناسب ارائه شود و بخش گردشگری نیز در این زمینه فعالیت کند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمدمهدی فداکار در جلسه شورای عشایری استان، عشایر را مردمان نجیب و بدون طلبکاری دانست و افزود: جامعه عشایری جامعه‌ای مولد و کم توقع هستند که بهره‌وری بالایی دارند.

استاندار کرمان استفاده از ظرفیت جوامع محلی و مشارکت دادن آنان در جهت حفظ منابع طبیعی را امری موثر خواند و گفت: لازم است جامعه عشایری کشور را بیش از پیش در حراست از سطح مراتع و جنگل ها مشارکت داد و نسبت به ارائه آموزش و ارتقاء سطح آگاهی مردم و جلب مشارکت آنان در اجرای طرح های جنگل و مرتع‌داری اقدام کرد.