روش جدید نگهداری ریه کشف شد!

این یافته می تواند پیامدهای گسترده ای برای روش های پیوند ریه داشته باشد. با توجه به زمان نگهداری طولانی‌تر، ریه‌ها اکنون می‌توانند در مسافت‌های بیشتری حمل شوند، به این معنی که افراد بیشتری می‌توانند به اندام‌ها دسترسی داشته باشند. افزایش توانایی ذخیره سازی همچنین می تواند به معنای برنامه ریزی بهتر برای روش ها باشد و می تواند نیاز به خارج کردن سایر جراحی ها از اتاق عمل را برای جای دادن پیوند ریه را از بین ببرد.

منبع
آیا این خبر مفید بود؟

خبرگزاری برنا-زهرا وجدانی؛ استاندارد طلایی برای نگهداری ریه‌ها برای روش‌های پیوند، بسته‌بندی آنها در یخ در خنک‌کننده‌ها بوده است که آنها را در دمای تقریباً 4 درجه سانتی‌گراد (39 درجه فارنهایت) نگه می‌دارد. اما نگاهی به تحقیقات پیوند ریه نشان می‌دهد که دمای بهتری برای نگهداری ریه‌های اهداکننده وجود دارد که به طور چشمگیری زمان زنده ماندن آنها را بهبود می‌بخشد.

اولین پیوند ریه در سال 1963 انجام شد. از آن زمان، هنگامی که ریه ها از بیماران خارج می شوند، آنها را در یک خنک کننده با یخ بسته بندی می کنند و به سرعت به محل گیرنده می برند. به طور کلی، این روش می‌تواند ریه‌ها را تقریباً شش تا هشت ساعت زنده نگه دارد.

محققان به سرپرستی تیمی از دانشمندان از شبکه بهداشت دانشگاه در تورنتو که می‌توانستند در این زمان پیشرفت کنند، به داده‌های تجربی دهه‌های قبل نگاه کردند. 

انتهای پیام/|

روش جدید نگهداری ریه کشف شد!