روند ساخت طرح نهضت ملی مسکن رضایت‌بخش است/ خبر خوب استاندار برای گچسارانی‌ها

انتهای پیام

احمدزاده با بیان اینکه روند احداث طرح نهضت ملی مسکن در گچساران رضایت‌بخش است، افزود: پیمانکاران در زمینه افزایش قیمت مصالح گلایه‌هایی داشتند که دولت باید در این زمینه تصمیم‌گیری کند.IMG_20230330_213006_509

احمدزاده بیان داشت: بقیه واحدهای تولیدی شن و ماسه پای کار هستند اما چون امکان نظارت مستقیم تعزیراتی بر آنها وجود ندارد قیمت تمام شده افزایش دارد.

 

وی با بیان اینکه سایت‌های طرح نهضت ملی در دو تا چهار طبقه در حال احداث است، بیان کرد: سایت مربوط به بنیاد مسکن است که در مرحله پایانی کار است و قرار شده تا پایان شهریور تحویل متقاضیان شود.

 وی در ادامه از سایت ۲۸۸ واحدی طرح نهضت ملی مسکن با ۶۵ درصد پیشرفت، سایت ۱۲۵ واحدی و سایت ۷۰۴ واحدی پازنان که عملیات احداث آن سال ۱۴۰۱ آغاز شد بازدید کرد.IMG_20230330_213009_932

وی عنوان کرد: طبق رای دیوان عدالت اداری، اتحادیه‌ها مرجع قیمت‌گذاری شن و ماسه در سراسر کشور هستند و با نظر اتحادیه‌ها هم قیمت‌ها غیرمتعارف افزایش پیدا کرد که به این موضوع اعتراض کردیم.

احمدزاده بیان کرد: زمان ۲۴ ماهه برای اتمام سایر سایت‌ها پیش‌بینی شد که با بنیاد مسکن به توافق رسیدیم این زمان به ۱۸ ماه کاهش پیدا کند.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف


منبع

استاندار سپس از دریاچه مصنوعی شهدای نفت که ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد بازدید کرد و گفت: تاکنون ۲۰ میلیارد در این پروژه هزینه شده و ۷۰ میلیارد دیگر برای تکمیل پروژه نیاز است که در اختیار شهرداری گچساران قرار گیرد.

بخوانید:  پیشنهاد کتاب نوروزی به انتخاب‌ ارمغان بهداروند

استاندار در خصوص تامین سیمان این واحدها تاکید کرد: پیمانکارانی را که مستقیما سیمان خود را از کارخانجات استان تامین کنند حمایت می‌کنیم.IMG_20230330_213013_112

احمدزاده در ابتدای این بازدید توصیه‌ای برای مدیران حوزه راه و شهرسازی داشت و گفت: مدیران راه و شهرسازی و بنیاد مسکن در همه حوزه‌ها از جمله طرح نهضت ملی مسکن حساس باشند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مشکل آب و برقی که برخی از سایت‌ها با آن مواجه هستند، گفت: مشکل آب و برق دو سایت‌ها حل شده و یک مورد باقی‌مانده تا فردا ظهر حل می‌شود.

احمدزاده گفت: از وزارت صمت خواستیم در زمینه تعیین قیمت شن و ماسه توسط اتحادیه‌ها تجدید نظر شود و به سازمان‌های صمت استان‌ها واگذار شود.IMG_20230330_213021_680

احمدزاده بر نظارت بیشتر راه و شهرسازی و بنیاد مسکن و فرمانداری گچساران بر روند ساخت طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان تاکید کرد و گفت: متاسفانه مشکل معارض مانع از آغاز عملیات احداث در زمان تعیین شده بود اما با همکاری دادگستری مشکل رفع شد و در حال حاضر مانعی برای ادامه کار نیست.

وی افزود: برای شن و ماسه‌ها هم تدبیری اندیشیده شده که یک واحد توانا که بتواند تعدادی سنگ‌شکن ایجاد و مشکل دولت در زمینه مصالح را حل کند مستقر شود.

استاندار خبر خوبی هم برای گچسارانی‌ها داشت و گفت: با توجه به اینکه در این شهرستان مشکل تامین زمین وجود ندارد تکلیف شد تمام ساخت و سازها به صورت طبقاتی انجام نشود و منازل ویلایی که سیاست دولت است احداث و در اختیار مردم خصوصا زوج‌های جوان قرار گیرد.IMG_20230330_213017_143

بخوانید:  پشت پرده غیبت سیدجلال در اردوی پرسپولیس

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛سید علی احمدزاده که به همراه معاونت امور عمرانی استانداری و مدیران استان با هدف بازدید از روند ساخت طرح نهضت ملی مسکن به شهرستان گچساران سفر کرده با حضور در پارک بوستان شهدای گمنام نفت به مقام والای شهدا ادای احترام کرد.


آیا این خبر مفید بود؟