ریشه مشکلات گاز در عرضه است/ هر چه تولید کنیم مصرف می‌کنیم

از این رو برای پیدا کردن پاسخی مناسب برای حل ناترازی گاز در کشور به سراغ محسن قمصری مدیرعامل سابق شرکت ملی صادرات گاز رفتیم تا نظرات وی را پیرامون این موضوع جویا شویم.

به گزارش خبرنگار نفت خبرگزاری برنا، جواد اوجی وزیر نفت دولت سیزدهم در صحن علنی مجلس پیرامون عدم سرمایه‌گذاری در حوزه گاز کشور گفت:  ما در حوزه گاز به 80 میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری نیاز داریم تا میادین مشترک و بخش های از فازهای پالایشگاه پارس جنوبی را که توسعه پیدا نکرده و سایر میادین مستقل گازی را توسعه بدهیم.

وی به جذب سرمایه‌گذار اشاره کرد و گفت: از طرفی برای افزایش تولید گاز نیز نیازمند به سرمایه‌گذار هستیم چراکه برای مثال چاه‌ها نیاز به پمپ دارند و همه این‌ها نیازمند به سرمایه‌گذار است.

این کارشناس به برقراری تعادل بین تولید و مصرف اشاره کرد و گفت: تا زمانی که مشکل بین عرضه و تقاضا حل نشود هر چقدر هم سرمایه‌گذار وارد کشور شود و هر چقدر تولید افزایش یابد بازهم شاهد افزایش مصرف هستیم. بنابراین برای حل بحث عرضه و تقاضا نیازمند یک نگاه فراقوه‌ای و ملی است.


آیا این خبر مفید بود؟

گاز

قمصری در گفت وگو با خبرنگار نفت خبرگزاری برنا پیرامون ناترازی گاز در کشور اظهار داشت: متاسفانه کشور راه‌ را از مدت‌ها پیش به بیراهه رفته است چراکه به علت قیمت پایین گاز این تصور برای مردم به وجود آمده که به علت دارا بودن گاز، هر چه قدر که می‌خواهند می‌توانند مصرف کنند. لذا بهترین راه حل کنترل، کنترل قیمتی است.

بخوانید:  ۶۰ درصد کمباین‌های کشور فرسوده است

منبع

این کارشناس در ادامه گفت: اما با توجه به مشکلات اقتصادی که گریبان گیر کشور شده است و اقتصاد نیز به انرژی وابسته بوده، واقعی کردن قیمت امکان پذیر نیست.

قمصری کارشناس انرژی معتقد است که مشکل ناترازی گاز در عرضه و تقاضا است و تا زمانی که این مشکل حل نشود هر چه تولید کنیم مصرف خواهیم کرد.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

ریشه مشکلات گاز در عرضه است/ هر چه تولید کنیم مصرف می‌کنیم

در گفت وگو با برنا: