زنان در جامعه ایرانی هم در ابعاد خانوادگی و هم حضور در اجتماع به بهترین شکل ممکن ایفای نقش می کنند/ مسابقات نوروزگاه در تقویم ورزشی دنیا ثبت و تکرار شود

به گزارش خبرگزاری برنا، نخستین دوره بازی های بین المللی نوروز  ویژه بانوان با شعار «ورزش، معنویت، عدالت» برای اولین بار در ایران و با حضور کشورهای حوزه نوروز  عصر امروز جمعه با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع
آیا این خبر مفید بود؟

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه ورزش از حقوق مسلم زنان است، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همه امکانات لازم برای حضور بانوان در عرصه های داخلی و بین المللی ورزشی را فراهم کرده است به گونه ای که دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه ورزش بانوان با قبل از پیروزی انقلاب اسلامی قابل مقایسه نیست.

وی با بیان اینکه تفکری در دنیا حاکم است که نمی شود فعالیت اجتماعی، سیاسی و علمی و اقتصادی زنان در کنار اداره خانواده، فرزند آوری و تربیت فرزند همراه باشد، تصریح کرد: امروز در جمهوری اسلامی ایران شاهد نقش آفرینی زنانی هستیم که در همه ابعاد خانوادگی و حضور در اجتماع به بهترین شکل ممکن ایفای نقش می کنند.

دکتر محمد مخبر در این مراسم که در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد با بیان اینکه نوروز جزو عیدهای ملی، تمدنی و منطقه ای در بخش بزرگی از کشورهای دنیا است، برگزاری نخستین دوره بازی های بین المللی نوروز ویژه بانوان را رویدادی بسیار درست و اقدامی مناسب دانست و از تمام مسئولان و جامعه ورزشی کشورهای حوزه نوروز خواست تا با برنامه ریزی مناسب و برگزاری سالانه، این رویداد بزرگ در تقویم ورزشی دنیا ثبت و تکرار شود.

بخوانید:  گزارش مستند طرح انتقال آب دریا به فلات مرکزی در یزد

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: برگزاری چنین رویدادی پاسخ کشورها و مدعیانی را می دهد که می خواهند جایگاه زن را به گونه ای القا کنند که زندگی خانوادگی آنان در تعارض با حضور اجتماعی، سیاسی و علمی زنان است.

وی با اشاره به اینکه در طول تاریخ زنان محور اصلی ظهور و بروز دین مبین اسلام بوده اند، ادامه داد: تاکنون به نقش حضرت خدیجه (س) در توفیق اسلام در مکه و همچنین حضرت فاطمه (س) در مدینه کمتر پرداخته شده است.

انتهای پیام//

کشورهای ایران، ارمنستان، افغانستان، بلاروس، قرقیزستان، عراق، کویت، پاکستان، ازبکستان، اندونزی، مالزی، تونس، روسیه، ارمنستان، امارات، قزاقستان، گرجستان، فلسطین، تایلند، نپال و در رشته های دوومیدانی، سوارکاری، چوگان به صورت نمایشی، کاراته، کبدی، فوتسال، وزنه برداری، شمشیربازی و جودو از 19 تا 23 اسفند در این رقابت ها حضور دارند.

دکتر مخبر با اشاره به فعالیت بانوان در مسائل اجتماعی، مدیریتی، پزشکی و علمی خاطرنشان کرد: پیشرفت علمی کشور مدیون فعالیت علمی زنان است و جمهوری اسلامی ایران نشان داد که زنان در عین حضور در صحنه های مختلف اجتماعی، سیاسی و مدیریتی در کنار رعایت عفاف و حجاب می توانند با برخی تفکرات غلط در این زمینه مبارزه کرده و نشان دهند که موفقیت زنان در عرصه های مختلف در کنار امر حجاب و عفاف امکانپذیر است.

بخوانید:  پیروزی پرگل رئال مادرید در شب درخشش بنزما

دکتر مخبر افزود: حضور حضرت فاطمه زهرا (س) در زندگی دنیوی و اخروی در قله های رفیع قرار دارد و ایشان چه بعنوان دختر در رابطه با پیامبر اکرم(ص)، چه بعنوان همسر در رابطه با امیرالمومنین (ع) و چه در زمینه فرزند پروری در کنار ساحت های سیاسی و فعالیت های اجتماعی در همه این صحنه ها با بهترین نقش ظاهر شدند و در دوران عزلت حضرت علی(ع) پرچمدار مبارزه با فساد و انحراف در صدر اسلام بودند.

وی فعالیت زنان در سیزده رشته ورزشی، حضور 104 داور بین المللی زن، وجود بیش از 220 هزار باشگاه ورزشی و همچنین بیش از 7 هزار باشگاه ورزشی مختص زنان و 808 کرسی ورزشی زنان در مجامع بین المللی را از جمله افتخارات ورزش زنان در بعد از پیروزی انقلاب خواند و تصریح کرد: حضور همه جانبه بانوان در نظام اسلامی با عزم و اعتقادی راسخ توسعه یافت و در دولت سیزدهم نیز کمک به نقش آفرینی زنان در همه زمینه ها جزو راهبردهای اساسی است.